KONIEC ŚWIATA – „Misja Xibalba” Ewa Karwan-Jastrzębska; Akapit Press

KONIEC ŚWIATA – „Misja Xibalba” Ewa Karwan-Jastrzębska; Akapit Press

TAJEMNICA

Gwatemalska dżungla, Świetlisty Quetzal i koniec świata, który  miałby nastąpić 21 grudnia 2018 roku… Demony, które chcą zawładnąć światem… Tajemnica goni tajemnicę… Bliźnięta z Warszawy mają coś wspólnego z  całą tą historią, czy uda im się doprowadzić do odrodzenia???

„Misja Xibalba” Ewa Karwan-Jastrzębska

Ewa Karwan-Jastrzębska w powieści dla młodzieży zatytułowanej „Misja Xibalba” zabiera czytelników w podróż do Meksyku… „Misja Xibalba” to kontynuacja powieści  „Misja Feniks”, wydanego przez Wydawnictwo Akapit Press w 2018 roku bestsellera! Drugi tom przygód można jednak czytać bez znajomości wcześniejszej części.

„Misja Xibalba” to powieść nie tylko dla młodzieży! Książka pełna jest  magicznych wydarzeń, związanych z wierzeniami starożytnych Majów! Posąg Ptaka – skarb plemienia Majów, ma się wkrótce odrodzić, jednak zostaje skradziony… Prezes Seven Ara Corporation, żądny pieniędzy drań, który za wszelką cenę pragnie odebrać ziemię jej rodowitym mieszkańcom, ma ukryte motywy! Czytelnik spotka się z wieloma wątkami, które być może, doprowadzą do wspólnego mianownika…

Julia i Julian

Główni bohaterowie książki Julia i Julian to młodzi, ale i wyjątkowi bliźniacy. Julka pięknie rysuje, ma też pewną „przypadłość” – śni sny, które sprawdzają się często w rzeczywistym świecie… Julian miewa również wizje, jego największym strachem jest woda i ciemność… Rodzeństwo rozumie się bez słów. Oboje kochają podróże i są ciekawi świata, a wraz z mamą Agatą i tatą Michałem tworzą dobraną drużynę! Warto zaznaczyć, że ojciec bliźniąt jest archeologiem… Dziwny „zbieg okoliczności” sprawia, że wraz z całą swoją rodziną poleci do Meksyku na konferencję! Julka i Julian jeszcze dobrze nie wiedzą, jaka przygoda na nich czeka… Przeczuwają jednak, że będzie to niezwykła misja, liczy na nich wielu ludzi, w tym Aureliusz, zaprzyjaźniony z nimi antykwariusz z Warszawy. To on w wazie odnajduje Piąty Kodeks Majów, który mówi o bliźniakach z Popol Vuh, walczących z demonem Vucubem Caquixem…  Dla wielu niepokojące jest to, że Julka i Julian bardzo przypominają mityczne rodzeństwo…

Ilustracje

Książka zilustrowana została przez Dorotę Kobielę, malarkę znaną dziś głównie z  nominowanego do Oskara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany filmu „Twój Vincent”. W  „Misji Xibalba” rozbudza zmysły czytelnika obrazami, które są nieco mroczne i tajemnicze! Pozwalają one na poruszenie wyobraźni młodego odbiorcy, którego z pewnością pochłonie historia końca świata!

POLECAMY!

Książka idealna dla młodych odkrywców, ciekawych świata czytelników, którzy kochają dreszczyk emocji, magię i tajemnicę, a także mity i historie nieprawdopodobne!!!

Polecamy!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc