PASJA – „Przyjaciółki na zawsze” Stacia Deutsch; Wydawnictwo Egmont

PASJA – „Przyjaciółki na zawsze” Stacia Deutsch; Wydawnictwo Egmont

„Przyjaciółki na zawsze” Stacia Deutsch

„Przyjaciółki na zawsze” autorstwa Staci Deutsch, to opowieść wykraczająca poza serialowe odcinki „Mustang: Duch wolności”, który jest lubiany przez młodych widzów i dostępny na Netflixie! Gratka dla fanów serialu przygotowana została przez Wydawnictwo Egmont! Wcześniej w języku polskim pojawił się tytuł „Pamiętnik Lucky. Spirit Riding Free” również autorstwa Staci Deutsch, ale i inne pozycje z cyklu SPIRIT, w tym: magazyny, księga zadań czy kolorowanka.

Lucky, Pru i Abigail

Zarówno serial, jak i książka „Przyjaciółki na zawsze”, skupiają się na przygodach trzech przyjaciółek, które łączy wspólna pasja do koni! Wraz ze swoimi cudownymi wierzchowcami, (ale i osiołkiem Marchewką, należącym do brata Abigail – Snipsa), przeżywają liczne perypetie, które dzieci śledzą z zapartym tchem! Książka dla wielu może być dopełnieniem i z pewnością przyniesie wielką przyjemność młodym fanom serialu!

Główne bohaterki, czyli: Lucky, Pru i Abigail w książce „Przyjaciółki na zawsze” czeka wyzwanie. Pani Prescott, nauczycielka w szkole w Miradero, a od niedawna także żona ojca Lucky, zapowiedziała na ferie zadanie domowe! Uczniowie mają opisać w całkowicie dowolny sposób, jak spędzili swoje ferie. Choć początkowo nie każdy jest zadowolony z zadania – niektórzy martwią się bowiem, że ferie będą nieciekawe i nudne – to wkrótce okaże się, iż każdą z bohaterek czeka nie lada przygoda!!!

Pru

Pru zostaje w Miradero, ale wraz ze Ślicznotką ma pomóc ojcu w organizacji rodea dla małych gości farmy jej taty! Choć początkowo wszystko wydaje się proste i jasne, to jednak dziewczynka trafia na kłopoty! Jak bowiem  kupić w sklepie potrzebne produkty, kiedy zbyt „wyluzowany” sprzedawca zupełnie nie przejmuje się swoją klientką!? A jednak głowa Pru jest pełna pomysłów!!!

Abigail

Z kolei Abigail wraz z Bumerangiem, swoim bratem Snipsem i osiołkiem Marchewką odwiedzi bogate kuzynostwo… Wcześniej dziewczynka zaangażowała się w naukę savoir-vivre, chciała zaimponować Arielli, dawno nie widzianej, wytwornej kuzynce… Okazuje się jednak, że ta woli bawić się ze Snipsem i wcale nie jest taka wytworna, jak myślała o niej Abigail…

Lucky

Z kolei Lucky przeżywa rozterki, ma wrażenie, że jej tato wraz z panią Prescott chcą się wyprowadzić z ukochanego Miradero i zamieszkać… w Destiny Falls! Byłaby to wielka katastrofa dla dziewczynki, a świadomość, że musiałaby opuścić swoje przyjaciółki, działa na nią przygnębiająco. Kuzyn Julian dorzuca kolejne zagwozdki, a Lucky coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że plan przeprowadzki jest jak najbardziej realny!!! W rozpaczy pisze list do swoich przyjaciółek z prośbą o natychmiastowe działanie i pomoc!!! A jednak… Co zrobić, kiedy w liście napisało się coś, co niekoniecznie jest  zgodne z prawdą… Jak przekonać listonosza, żeby przesyłka nie trafiła w takiej wersji do przyjaciółek???

Czytamy!

Trzymająca w napięciu książka, spodoba się zwłaszcza młodym czytelniczkom, które kochają konie! Będą one mogły śledzić perypetie swoich ukochanych bohaterek, a do tego bawić się przy tym świetnie!

Autorka Stacia Deutsch jest również autorką takich książek jak: „Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni”, „Dziewczyny kodują. Przyjaciółki rządzą”, „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski” czy „Zanim żyli długo i zaplątani”  i kilku innych pozycji niezwykle lubianych przez dzieci na całym świecie. „Przyjaciółki na zawsze” mają nie tylko interesujące treści, ale i śliczne ilustracje, a także bardzo ciekawie i pomysłowo zdobione strony! Książka z pewnością przypadnie do gustu fanom serialu, ale i tym, którzy go jeszcze nie znają, a dzięki książce, być może będą chcieli go poznać!

 

Polecamy!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc