DZIENNIKI NIKKI – „Nie tylko o szkole”, Rachel Renée Russell; Akapit Press

DZIENNIKI NIKKI – „Nie tylko o szkole”,  Rachel Renée Russell; Akapit Press

Dzienniki Nikki

Ta dziewczyna ma 14 lat! Dobrze wie, co w życiu jest naprawdę istotne. A jednak mimo wszystko robi głupstwa i przejmuje się sprawami, którymi nie ma sensu się do końca przejmować… Marzy wciąż o nowym telefonie… O miłości… O ciuchach i o prawdziwej przyjaźni…

Nikki chodzi do szkoły, w której najpopularniejsza jest pewna dziewczyna – MacKenzie. Jej popularność jest wyniszczająca dla innych osób! I choć Nikki przecież wie, że nie powinna zwracać uwagi na niemiłą koleżankę, to jednak kiedy znajduje się już w jej pobliżu, wszystkie postanowienia „biorą w łeb”! Najciekawsze jest jednak to, że Nikki nie potrafi wtedy być naprawdę sobą! Wszystko co chciałaby szczerze powiedzieć Mackenzie (albo wykrzyczeć) – Nikki mówi i wykrzykuje to tylko w swojej głowie! Co gorsza, kiedy dziewczyna ma szansę na to, aby wziąć udział w konkursie, w którym mogłaby nawet zdobyć nagrodę, to na swojej drodze spotyka kogo oczywiście??? Wiadomo – MacKenzie…. Zbita z tropu Nikki, zapisuje się na wolontariat w… bibliotece!!! Tam jednak odnajduje prawdziwe, wrażliwe tak jak ona, koleżanki! Do tego pewnego feralnego dnia z opresji ratuje ją, nie kto inny, jak piękny Brandon… Wtedy już Nikki staje się wrogiem numer jeden tej nie fajnej, popularnej gwiazdy gimnazjum – MacKenzie!

„Dzienniki Nikki. Nie tylko o szkole!”

„Dzienniki Nikki. Nie tylko o szkole!” autorstwa Rachel Renée Russell wydany przez Wydawnictwo Akapit Press, to dziennik/pamiętnik pewnej szalonej nastolatki! Cała seria składa się z 12 tomów, w których główna bohaterka Nikki J. Maxwell w przezabawny sposób opisuje swoje życiowe zmagania. Humorystyczna i niezwykle dowcipna seria stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na 23 języki! „Nie tylko o szkole!”, „Zapraszam na party!”, „Chcę zostać gwiazdą!”, „Tańczę na lodzie”, „Ja wiem lepiej!”, „Nikki Podrywaczka”, „Będę w TV!”, „To nie moja bajka!”, „Królowa dramatu”, „Pieskie życie”, „Najlepsze nieprzyjaciółki” oraz „Beznadziejnie zakochana”, to kolejne tytuły z serii o nastolatce, która na pewno nie ma nudnego życia!

Nikki po mistrzowsku prowadzi swój tajny dziennik, w którym zapisuje kolejne ważne wydarzenia z jej bogatego wewnętrznego życia. Historie przeplatane są ilustracjami, które często również doprowadzają do śmiechu.

CZĘŚĆ PIERWSZA

„Dzienniki Nikki. Nie tylko o szkole!”, to pierwsza część całej serii, w której poznajemy Nikki, jej rodzinę, koleżanki i problemy, z którymi boryka się na co dzień. Wszystkie „złote” pomysły i myśli Nikki, doprowadzą do śmiechu każdą młodą czytelniczkę – bo to właśnie do dziewczyn skierowany jest ten cykl! Ważne jednak, że oprócz licznych anegdot, odbiorca może pomiędzy wierszami, odczytać te wszystkie ważne rzeczy, które autorka chciałaby przekazać poprzez perypetie Nikki. Dlatego też warto zapoznać się z nową koleżanką, która ma dobre serce i jest wyjątkową osobą!

Bardzo polecam całą serię! Kilka tomów sprawdzonych zostało przez młodą czytelniczkę, która podczas lektur prychała pod swoim zadartym noskiem, podśmiewała się i  nie chciała pójść spać, tak jej się perypetie Nikki spodobały!

Bardzo polecamy nastolatkom, będzie z czeg!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc