KUC SZETLANDZKI – „Przygoda z Sigge” L. Hallberg; Wyd. Mamania

KUC SZETLANDZKI – „Przygoda z Sigge” L. Hallberg; Wyd. Mamania

SIGGE

„Yeah, I’m gonna take my horse to the Old Town Road
I’m gonna ride ’til I can’t no more.” (Lil Nas X)

Miłość do koni objawia się w bardzo różny sposób… Niektóre dzieci – nie mogą przestać o nich mówić, marzą o jeździe konnej dniem i nocą, śnią o konikach, bawią się w koniki, czy też bawią się figurkami koni i… CZYTAJĄ wszelkie możliwe książki o koniach! Ta miłość potrafi być głęboka, daje ona dużo radości a z czasem konie stają się prawdziwą pasją! Książki pasję tę pogłębiają, a seria o Sigge autorstwa Lin Hallberg z ilustracjami Margarety Norqvist wydana w Wydawnictwie Mamania jest doskonałym przykładem tego, jak miłość do koni może wpływać na młodych ludzi!!!

Kiedy książka zaciekawi konia, który umie czytać… 😉

„Przygoda z Sigge”

Jestem pewna, że kolejna część o Sigge – a ukazało się już w języku polskim sześć części: „Wszyscy kochają Sigge”, „Czwartki z Sigge”, „Dalej Sigge”, „Prima aprilis Sigge”, „Lato z Sigge” oraz „Płyń spokojnie Sigge” (więcej o kilku poycjach z tej serii pisałam TUTAJ) młodym czytelnikom nie pozwoli spokojnie usiedzieć w siodle… To znaczy w fotelu 😉

„Przygoda z Sigge”  to zdecydowanie wciągająca lektura! Bohaterowie, znani z poprzednich części, będą przeżywać znowu swoje małe kłopoty i nieporozumienia, ale przyjaźń, pomijając sprzeczki, jest trwała nawet w tak młodym wieku! Elina, Erick, mała Linnea oraz Simon wybierają się na prawdziwą wyprawę wraz z Sigusiem, Sappem, Jappem, pozostałymi kucami oraz starszymi koleżankami… Wszystkich czeka noc pod namiotem, może nawet w lesie spotkają ducha białego konia, który strzela iskrami spod kopyt i znajdą jakiś skarb… I choć sama wyprawa początkowo zawiśnie na włosku, to szczęśliwie dojdzie jednak do skutku! Przyniesie wielką radość, ale i ogromne zmęczenie! Nowe przyjaźnie nieco skomplikują dotychczasowe życie głównej bohaterki, Eliny… Chłopcy będą myśleć, że Eric jest jej chłopakiem, a Erica to nieco zaskoczy i zawstydzi… Ach, te skomplikowane sprawy młodych… A jednak lekarstwem na wszelkie kłopoty jest zawsze kuc szetlandzki Sigge i szczera rozmowa z przyjaciółmi!

IDEALNA DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW, KTÓRZY KOCHAJĄ KONIE

Kolejna część o Sigge z pewnością rozbudzi w młodym czytelniku jeszcze bardziej miłość do koni, ale również podda ciekawe i bliskie im tematy pod refleksję. Autorka Lin Hallberg używa prostego języka, który naprawdę doskonale odbierany jest przez małych czytelników, rozpoczynających swoją samodzielną podróż po literaturze. Humorystyczne momenty rozśmieszą, poważniejsze natomiast skłonią do przemyśleń.

Jedno jest pewne -„Przygoda z Sigge” będzie NIEZAPOMNIANA!

Z mistrzem drugiego planu 😉

Polecam młodym czytelnikom, zakochanym zwłaszcza w kucach!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc