KOMIKS- Pamiętnik 8-bitowego wojownika „Spacer po Netherze”, Wyd. Jaguar

KOMIKS- Pamiętnik 8-bitowego wojownika „Spacer po Netherze”, Wyd. Jaguar

MINECRAFT, TO JUŻ NIE „JAKAŚ TAM” GRA…

Minecraft, to już nie „jakaś tam” gra… To supergra, która zyskała sobie fanów na całym świecie! Grają w nią i ci najmłodsi, którzy potrafią od maleńkiego obsługiwać wszelkie sprzęty elektroniczne, po grubo starszych zapaleńców!!! Wydawać by się mogło, że taka rozrywka, to strata czasu… Bo co to za życie w świecie wirtualnym?! A jednak okazuje się, że nie dość, iż często gra rozbudza wyobraźnię, to  NAUCZY wielu rzeczy: rozwiązywania problemów, szybkiego reagowania,  rozwija – zwłaszcza u dzieci –  kreatywność!

Na jej podstawie powstają już: całe serie zabawek, różnego rodzaju akcesoria -choćby do dekoracji pokoju! Są także książki, wydane przez Wydawnictwo Jaguar, choć nie tylko. Wśród propozycji książkowych znajdziemy również i komiksy! PAMIĘTNIK 8-BITOWEGO WOJOWNIKA „SPACER PO NETHERZE”, to już drugi tom, zaraz po „NOWY WOJOWNIK W DRUŻYNIE”, komiks wspomnianego Wydawnictwa. Powstały one na podstawie oryginalnych pomysłów CUBE KID a autorami ilustracji oraz tekstów są Pirate Sourcil-Jez –Odone. Przekładu podjęła się natomiast Agnieszka Wawrzkiewicz.

„SPACER PO NETEHERZE”

Pierwszy tom opowiada o  wieśniaku  imieniem Runt. Celem głównego bohatera jest Ender, aby się tam jednak dostać Runt musi najpierw zgładzić potwora. Jeśli mu się to uda, zostanie prawdziwym wojownikiem, takim ze swych marzeń! Runt opuszcza swoje miasto i rodzinę, a w drodze spotyka wilka, a potem… prawdziwego zombi, z którym się… zaprzyjaźnia!

Drugi tom zatytułowany „SPACER PO NETEHERZE”, to dalsze losy bohaterów! Tym razem przyjaciele mają kilka misji do wykonania. Na początku oczywiście starcie – tym razem z wilkami… I choć Runt myśli, że z pobliskich krzaków wychodzi Gryzeł, którego wraz z Blurpem szukają… to jednak jego cztery oblicza wyraźnie dają do zrozumienia, że to nie Gryzeł! Czas na walkę… ALBO RACZEJ UCIECZKĘ!!! Blurp chciałby zostać człowiekiem, Runt natomiast prawdziwym wojownikiem. Łączy ich przyjaźń, a kiedy robi się ciemno Runt musi zaufać Blurpowi i wraz z nim udać się do zombiaków i tam przeczekać noc.

Przed zapadnięciem zmroku oboje koniecznie muszą poszukać schronienia, to jedyny sposób na to, żeby przeżyć. Runt zakłada więc na głowę dynię i udaje zombie! Niestety, nie dość dobrze gra swoją rolę i po jakimś czasie Runt i Blurp muszą uciekać. W drodze spotykają Gryzła, a zaraz później także wojowniczkę o imieniu Marguerita. To ona pomaga im w dotarciu do Netheru i do Płomyka, któremu chcą odebrać różdżki. Walka Runta i Blurpa polega jednak na… no nie do końca na walce, ponieważ naszym bohaterom najlepiej wychodzi  jednak ucieczka! Uciekają więc przed niebezpieczeństwami i ratują swoje życie! To jednak nie koniec ich przygód…

KOMIKS

Komiks jest pełen humoru, młody czytelnik zdecydowanie będzie często śmiał się pod nosem podczas lektury. Bohaterowie, tak jak i przecież postaci w grze, stylizowane są na 8 bitową wersję systemu komputerowego. Dodatkowo świetnie dopracowane ilustracje i doskonała kolorystyka sprawiają, że komiks jest czytelny i intryguje. Ponadto tłumaczenie z pewnością przypadnie do gustu odbiorcom, gdyż język, jaki używa Agnieszka Wawrzkiewicz, jest znany młodym graczom!

Dodać należy, że fani Minecrafta mogą znaleźć sporo ciekawych historii, które wydawnictwo Jaguar nazywa „nieoficjalnymi opowieściami ze świata Minecrafta” w serii specjalnie przygotowanej przez Cube Kida (Erik Gunnar Taylor). Warto więc, oprócz komiksowej wersji, poznać cykl „Pamiętnik 8-bitowego wojownika”, który liczy sobie już osiem części! Lektury z pewnością przypadną do gustu dzieciakom w wieku 8+. Są świetną alternatywą dla młodych, którzy czasem rzeczywiście zbyt dużo czasu spędzają w sieci!

Bardzo polecam zarówno komiks, jak i całą serię Wydawnictwa Jaguar!