„Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem” E. Winnicka, Staś Łazarkiewicz; Burda Książka

„Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem” E. Winnicka, Staś Łazarkiewicz; Burda Książka

STAŚ

Staś chodzi do czwartek klasy i ma kilka własnych, chłopięcych marzeń. Nie do końca jednak wie, na czym mu najbardziej zależy… Ale ma przecież w takim wieku do tego prawo!!! Skłania się ku piłce nożnej, jednak nie może się zdecydować, czy chciałby zostać zawodowym piłkarzem i czy ma wystarczająco dużo motywacji, by poświęcić się tej jednej dziedzinie. Książka „Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem” autorstwa Ewy Winnickiej i Stasia Łazarkiewicza, wydanej przez Wydawnictwo Burda Książka, to świetna pozycja dla tych, którzy lubią piłkę nożną i zastanawiają się nad karierą piłkarską!

„Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem”

„Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem” ma charakter pamiętnika. Chłopak, któremu rodzice starają się pomóc w realizacji marzeń, opowiada w nim o swoich codziennym życiu. Jego marzenia chyba nie są jeszcze tak konkretne i do końca sprecyzowane… Chłopiec gra już w drużynie, obserwuje kolegów i ich zacięcie do piłki. Niestety nie zawsze jest wybierany przez kapitanów, a wszystko przez to, że zdarzyło mu się kiedyś strzelić samobója… Dobrze, że ma przyjaciela Pitera, który z sympatią podchodzi do Stasia i daje mu szansę na grę na murawie (niestety bywa, że okupuje on również ławkę dla rezerwowych).

Staś jest całkiem zwykłym chłopcem, który lubi pokopać piłkę i nie przepada za szkołą… Jego rodzice są zajęci własnymi karierami, jednak pomagają mu w realizacji pasji i zachęcają do wysiłku.  Interesujące i humorystyczne historie, które Staś przemyca w swoim pamiętniku o mamie i tacie, z pewnością rozśmieszą również rodziców, czytającym dzieciom książki na głos!  A jest o czym czytać!

Książka, oprócz perypetii z życia Stanisława, zawiera wiele ważnych informacji na temat historii piłki nożnej. Nie są one podane podręcznikowo, raczej  tak „przy okazji”,  zostały one za to przedstawione bardzo przejrzyście i ciekawie dla młodego czytelnika. Dowie się on bowiem sporo na temat terminów związanych z piłką nożną. Dzięki ABC Kibica czytelnik zrozumie czym jest np. Liga Mistrzów UEFA, czy Bundesliga! Poczyta krótko o biografiach polskich piłkarzy, którzy zrobili prawdziwą karierę! Będą to informacje np. o Harrym Kane, Leo Messim, Cristiano Ronaldo, Kazimierzu Deyna (jego wzlotach i upadkach), Jakubie Błaszczykowskim (który w młodym wieku stracił matkę i musiał się zmagać z trudami życia), Łukaszu Piszczek, czy Robercie Lewandowskim.

MARZENIA     

Co jednak urzeka w książce najbardziej???

To mianowicie, że pokazuje w jaki sposób zwykły chłopiec podchodzi do swoich marzeń i do pasji! Dzieciństwo ma swoje prawa, Staś nie musi wcale już dziś decydować o przyszłości, a jednak warto żeby wiedział, że do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą! I o tym jest również ta książka! Pokazuje, że żeby być w czymś najlepszym, często nie wystarczy tylko talent, ale raczej ciężka praca,  samozaparcie oraz rozsądek!

CZYTAMY

Rozmowy o piłce nożnej, spotkania ze słynnymi polskimi trenerami, ale i znanymi piłkarzami, tak uwielbianymi przez chłopców w wieku Stasia, urozmaicą lekturę.  Czytelnik dowie się co nieco o tym, jak przebiegały kariery znanych piłkarzy, ale również poczyta o polskich i zagranicznych klubach . Wszystko podane zostanie w sposób bardzo humorystyczny i przyjemny dla młodych czytelników.  Uzyska on kilka ważnych informacji, ale również wskazówek. Ciekawe zdjęcia, rysunki a także sama szata graficzna zachęci do sięgnięcia po lekturę!

Naprawdę świetna książka dla chłopaków, którzy kochają piłkę! Bardzo polecam! Spodoba się!