ODWAGI KOCHANIE- „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” Anna Llenas; Mamania

ODWAGI KOCHANIE- „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” Anna Llenas; Mamania

KOLOROWY POTWÓR

Kolorowy potwór, to przyjaciel wielu przedszkolaków, którzy codziennie rano maszerują do swoich placówek! Dzięki książce o tym kolorowym łobuziaku, droga do przedszkola nie będzie pełna niepokoju! Może stać się dużo przyjemniejsza, a dzieci – nasi mali czytelnicy – odważniejsi!

EMOCJE

Emocje dzieci bywają czasem bardzo trudne do opanowania! Strach przed nieznanym, to chyba najbardziej powszechne uczucie, które pojawia się wraz z nową sytuacją. Dla wielu maluchów okres charakteryzujący się wspomnianym niepokojem, całkiem niedawno na dobre się rozpoczął! Trudne do okiełznania emocje, choć mieszają się z ekscytacją i radością, tak naprawdę wydają się dla dzieci bardzo skomplikowane! Na pierwszy rzut oka każdy rodzic widzi, czy dziecko niepokoi się nadmiernie zmianami, które wraz z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej towarzyszą małemu przedszkolakowi…

Denerwować może się jednak każdy!

Ważne by rozpoznać rodzaj emocji i zacząć sobie z nimi radzić! Właśnie takie zadanie spełnia ta książka!!!

PRZEDSZKOLE

W książce „Kolorowy potwór idzie do przedszkola” tytułowy bohater rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem! Nie radzi sobie niestety jeszcze z  nową sytuacją… Wśród rzeczy, które jego zdaniem przydadzą się w przedszkolu, pojawi się kask,  laser czy gogle oraz inne, zupełnie niepotrzebne rzeczy… Na szczęście Potwór ma wśród przedszkolaków przyjaciół. To oni pomogą mu oswoić się z nową sytuacją!

„Kolorowy Potwór idzie do przedszkola” autorstwa Anny Llenas wydany przez niezawodne WYDAWNICTWO MAMANIA, to książka, która ma na celu przybliżyć w sposób humorystyczny dzieciom to, co dotąd było dla nich NIEZNANE! Książka pokazuje, że wszelkie uczucia, które pojawiają się wraz z nową sytuacją, są naturalne! Kolorowy potwór ma bujną fantazję – zresztą tak, jak większość dzieci!!! Jego zachowania nie zawsze są „kulturalne”, a jednak wspólnie z dziećmi jest w stanie wiele się nauczyć i pokochać swoje przedszkole!

Książka jest kontynuacją niezwykłej pop-artowej pozycji „Kolorowy potwór. Książka pop-art” mówiącej wspaniale, głównie za pomocą obrazów, o uczuciach. Tym razem Kolorowy potwór, którego autorka stworzyła z wycinanek, używając również kredek, przysłuży się lękliwym przedszkolakom.

BAWI I USPOKAJA

„Kolorowy Potwór idzie do przedszkola”  to pełna humoru, niezwykle pomysłowa, a przy tym niesłychanie pomocna podczas pierwszych tygodni adaptacji przedszkolnej dzieci, książka. Pomoże dzieciom, rodzicom i nauczycielom w kryzysowych sytuacjach. Pozwoli na śmiech i wzbudzi refleksję, a także skłoni do rozmowy malucha, który sam niekoniecznie zdaje sobie sprawę z całej masy emocji, które przeżywa! Książka ułatwi maluchom aklimatyzację w przedszkolu i sprawi, że z uśmiechem będą oni myśleć o pierwszych tygodniach spędzonych w gronie nowych koleżanek i kolegów!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc