Seria KROK PO KROKU – NOWOŚCI – Wydawnictwo Wilga

Seria KROK PO KROKU – NOWOŚCI – Wydawnictwo Wilga

Bycie dzieckiem jest cudowne! Każdy dzień dla maluszka jest piękny, gdy ma obok kochanych rodziców, którzy dbają o jego rozwój! A dbać można na różne sposoby! Jednym z nich jest czytanie dzieciom książek!!!

Wydawnictwo Wilga – Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z.o.o. w serii KROK PO KROKU wydała właśnie nowości książkowe przygotowane specjalnie dla najmłodszych! Są to pozycje doskonałe dla maluszków, mających nawet mniej niż rok! Książeczki poruszają niezwykle istotne tematy, które od najmłodszych lat można dzieciom przybliżać! W serii  KROK PO KROKU wydano już m.in. „Hop! Do kąpieli!”, „Mój dzień dobry!”, „Mówi się”, „Koci łapci” oraz wiele innych tytułów, na które naprawdę warto zwrócić uwagę, kiedy ma się w domu maluszka!

Czy coś jest małe? Czy może jest duże??? Ciepłe, czy zimne???

Na te pytania dzieci wraz z rodzicami odnajdą odpowiedź w książeczce, która niedawno, bo na początku września, miała swoją premierę!

„mały, duży

przeciwieństwa”

autorstwa Pauliny Chmurskiej z ilustracjami Agnieszki Matz przybliżą małemu czytelnikowi właśnie tytułowe przeciwieństwa!

Rymowane wierszyki, które pozwalają dziecku szybko zapamiętać podstawowe informacje, mają swój rytm. Są łatwe do zapamiętania, a do tego tematy w nich poruszane są bliskie maluchowi! Mówią bowiem o sytuacjach codziennych i rozgrywają się w miejscach zwykle mu znanych! Książeczka podpowie dziecku m.in.: co jest małe, a co duże? Kto jest wysoki, a kto niski? Co jest puste, a co pełne? Bogato ilustrowana, pięknie wydana, z kartonowymi stronami z pewnością zadziała na dziecięcą wyobraźnię, stymulując wzrok, a sama lektura może stać się okazją do wspólnej zabawy! Dziecko podczas wspólnego czytania może pokazywać wszystkie pary przeciwieństw, o których mówią kolejne wierszyki!

„Lubimy miło spędzać czas, kiedy porządek jest wokół nas”

„Sprzątamy” czyli kolejna nowość Wilgi, to książeczka autorstwa także autorstwa Pauliny Chmurskiej z ilustracjami Agnieszki Matz.

Tym razem autorka wraz z ilustratorką zabierze malucha do domku, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. Dzięki rymowanym wierszykom maluch dowie się, że po zabawie odkładamy wszystko na miejsce, nie śmiecimy i nie zostawiamy bałaganu po twórczej zabawie! Po pikniku zbieramy śmieci, a kuchnię zostawiamy zawsze w czystości!

Książeczka „Sprzątamy” zachęci malucha do wspólnego porządkowania rzeczy nie tylko po zabawie, ale z pewnością wyrobi nawyk sprzątania. Utrzymanie porządku stanie się dzięki tej kolorowej lekturze naturalnym elementem po zakończonych aktywnościach!

Ilustracje przedstawiające uśmiechniętą, emanującą radością rodzinkę, z pewnością spodobają się dzieciom! Widnieją na nich przecież kolorowe misie, zabawki, a także książki, czyli wszystko to, co dzieci znają i kochają! Obrazki sprawią, że dziecko z uśmiechem będzie chciało wracać do lektury książeczki „Sprzątamy”!

uczymy się dzięki wierszykom

Każde dziecko potrzebuje uwagi, a książki są świetnym sposobem na miłe spędzanie wspólnego czasu! Od najmłodszych lat warto dzieciom czytać na głos, wspólnie wybierać się w podróż do świata kolorowych książek!

Jestem pewna, że obie pozycje Wilgi  spodobają się najmłodszym czytelnikom! Dzieciaczki uwielbiają wierszyki, zapamiętują je szybko i chętnie,  dzięki nim poznają świat! Polecam zarówno nowości serii KROK PO KROKU, jak i pozostałe pozycje, wydane specjalnie dla najmłodszych czytelników!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc