GRA – „The game” L.Vaccarino, D.Morosinotto; Akapit Press

GRA – „The game” L.Vaccarino, D.Morosinotto; Akapit Press

To nie jest zwykła, niewinna gra… Ta gra może kosztować życie…

„The game” Lucia Vaccarino, Davide Morosinotto

Cece trafia do domu swojej matki Denis, z którą do tej pory nie miała kontaktu. Kobieta ma  pewne problemy i wciąż wzbrania się przed opieką nad Cece. Od jakiegoś czasu mieszka w starym domu swoich rodziców, którzy jakiś czas temu zmarli. Ojciec dziewczynki obiecuje Cece szybko ściągnąć ją do siebie, do Ameryki, gdzie musiał przenieść się ze względu na nową pracę. Trzynastolatka trafia więc do nowej szkoły, w której… dzieją się straszne rzeczy!!!

Tajemnicza studnia

W drodze do szkoły Cece co dzień mija niebezpiecznie położoną, bo tuż przy drodze, studnię, do której kiedyś wpadła jej mama… Koszmary, ale i prawdziwa historia jej mamy – Denis mrozi krew w żyłach. Niedługo po tym, jak Cece pojawia się w w nowej szkole, częstotliwość niebezpiecznych sytuacji wzrasta. Wypadki, którym ulegają koledzy ze szkoły, ale i nauczyciele, czy mieszkańcy tego małego miasteczka, są coraz bardziej wyszukane. Wśród dzieci jest też Nicole, dziewczynka, która odróżnia się od innych wyglądem i zachowaniem i jest szykanowana przez kolegów oraz koleżanki… Jaka tajemnica łączy kilku mieszkańców, którzy cierpią najbardziej podczas tej „gry”. Dlaczego nikt nie potrafi się jej przeciwstawić???

Czy to Nicole wymyśliła grę???

Czy Cece rozwiąże zagadkę? jak to możliwe, że tak nagle pojawiają się znamiona na szyjach uczniów? Kto jest właścicielem szeptu, który „zaprasza” do gry???

Tyle pytań dookoła, a odpowiedź wcale nie jest oczywista!!!

thriller psychologiczny dla młodzieży

Ta książki to włoski thriller psychologiczny dla młodzieży, który wbije w fotel każdego, kto odważy się go przeczytać!!! Przekład Moniki Motkowicz jest wspaniale dopracowany, lekturę czyta się płynnie i z genialnym rytmem! Emocje biorą górę!

I na pewno nie jest to ugrzeczniona powieść, raczej książka dla tych, którzy nie boją się bać!

Warto zaznaczyć, że jak zwykle w Wydawnictwie Akapit Press, ta lektura ma też i głębsze przesłanie. Okazuje się, że nie zawsze to, co widzimy i to, co nam się wydaje, jest prawdą!

Czy można usprawiedliwić człowieka, ze względu na jego przeszłość? Dlaczego inność rodzi nienawiść? Jak długo można nosić w sobie tajemnicę? Jak głęboka musi być krzywda, żeby pielęgnować ją w sobie przez długie lata?

CECE

Cece to mądra i odpowiedzialna dziewczyna, jej dobre, spragnione matczynej miłości serce, choć czasem twarde, pod wpływem uczuć zaczyna się otwierać… Jednak jak poradzić sobie z faktami, które naprawdę są wstrząsające???

Ach, te małe miasteczka

Bardzo polecam wszystkim, którzy kochają psychologiczne powieści pełne tajemniczych wydarzeń!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc