„Czy naprawdę wszyscy tak mają?” J. Holleben, A. Helms; Mamania

„Czy naprawdę wszyscy tak mają?” J. Holleben, A. Helms; Mamania

KTO ODPOWIE NA MOJE PYTANIE???

Są pytania dotyczące dojrzewania, które nieustannie nurtują dzieci i młodzież. Często jest im niezwykle trudno zadać je komuś dorosłemu… Gdzie w takim razie młodzi ludzie mogliby znaleźć odpowiedzi na skomplikowane według nich kwestie??? W Internecie? Z pewnością po niedługim czasie na ekranie wyświetli się ich całe mnóstwo, jednak czy będą one rzeczywiście wiarygodne, nie wspominając o sposobie, w jaki zostaną podane???

Dojrzewanie to ciężki, ale jednocześnie wyjątkowy okres w życiu nastolatka. Wzloty i upadki, zmiany nastrojów, często nie do końca jasne przekazy ze strony dorosłych… Nurtujące pytania młodych: co jest „normalne” a co takie nie jest? – spędzają im często sen z powiek. A można dorastającej młodzieży ułatwić życie i podarować jej lekturę, która przynajmniej w jakimś stopniu zaspokoi nie tylko ciekawość, ale rozwieje również wątpliwości dotyczące cielesności czy nowych doświadczeń!?

„Czy naprawdę wszyscy tak mają?”

Książka zatytułowana „Czy naprawdę wszyscy tak mają?” autorstwa Jana von Hollebena z tekstami Antje Helms  Wydawnictwo Mamania przeznaczona jest dla dorastających młodych ludzi. Jest przede wszystkim przystępna i do tego kolorowa, ze słownictwem i stylem, który jest bliski młodym ludziom! Pełna oryginalnych fotografii, wzbudzi w czytelnikach zdrowy dystans do siebie i świata. Pokaże, że sama Natura działa tak, jak powinna, a człowiek po prostu musi się jej podporządkować. Poważne pytania, ale i takie nieco przewrotne, dotyczące choćby zmian w ciele, pojawiają się u dzieci wtedy, kiedy zaczynają one dojrzewać. Z książki młody człowiek może więc  dowiedzieć się kilku naprawdę istotnych kwestii odnośnie własnego ciała, jego potrzeb, ale i zachowań towarzyszących dorastaniu.

Fotografie, które znajdziemy w książce z pewnością dla wielu czytelników będą zachętą do sięgnięcia po nią! Świetna zabawa, jaką podczas sesji zdjęciowych mieli młodzi ludzie oraz zapewne sam autor Jan von Holleben, nastroi pozytywnie do niektórych trudnych tematów.

Podzielona na kilka rozdziałów, wśród których znajdziemy m.in. pytania o konkretne zmiany fizyczne podczas dojrzewania, ale i takie, które pojawiają się w w związku z dojrzewaniem społecznym i emocjonalnym, z pewnością nie raz zaskoczy odpowiedziami. Dla młodych mogą to być odpowiedzi na „wagę złota”!

KSIĄŻKA NA WAGĘ ZŁOTA

„Czy naprawdę wszyscy tak mają?” to książka wydana z myślą o młodzieży. Jest ona zbiorem pytań, które rzeczywiście zadają sobie młodzi ludzie! Afirmując umysł, ale i ciało, jest doskonałą lekturą, która wzbudzi w młodych pewność siebie i akceptację. Niejednego czytelnika z pewnością uspokoi, ukoi jego młode zszargane 😉 nerwy, pozwoli zrozumieć własne zachowania i naprowadzi na mądre rozwiązania. Nawiąże do pytań związanych z seksem, z niechcianą ciążą, podpowie, gdzie szukać pomocy. Postara się również zatrzymać nieco dłużej nad odpowiedziami na pytania typu: „Po czym rozpoznać, że dojrzewam”, „Ile będę mieć lat, kiedy pojawi się sperma”, „Od kiedy można się całować?”, „Czy mogę oglądać porno na komputerze albo na telefonie?, „Czy da się żyć zupełnie bez seksu?”…  W książce umieszczone są również adresy stron, gdzie można odnaleźć sporo ciekawych informacji na temat dorastania, ale także internetowe adresy grup wsparcia w przypadku przemocy, gwałtu i innych trudnych sytuacji dla dzieci i młodzieży, ale również dla nauczycieli!

„Czy naprawdę wszyscy tak mają?” to książka, która powinna znaleźć się obowiązkowo na półce każdego dorastającego młodego Człowieka!!!

 

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc