SIGGE – „Tu straszy, Sigge” L. Hallberg; MAMANIA

SIGGE – „Tu straszy, Sigge” L. Hallberg; MAMANIA

Stajnia w Stoby

Stajnia w Stoby to miejsce wyjątkowe! Tam mieszkają najwspanialsze na świecie kuce szetlandzkie…

Elina, główna bohaterka serii o Sigge, niedługo skończy 10 lat! Chciałaby zostać opiekunką swojego ukochanego konika i zstąpić Jossan, która już niemal wyrosła z jazdy na niedużym Sigge. Zaczyna się jednak poważnie niepokoić, kiedy do grupy dołącza dziewczynka o imieniu Rossana. Jest nieco przemądrzała i odrobinę starsza od Eliny…

Elina nie chce dzielić się ukochanym kucykiem, a emocje czasem biorą górę! Smutne myśli, a przy okazji i prawdziwa złość, rodzi się w sercu dziewczynki, która kocha Sigge ponad wszystko!

„Tu straszy, Sigge” Lin Hallberg

Kolejna część serii o Sigge zatytułowana „Tu straszy, Sigge” Lin Hallberg z iluistracjami Margarety Norqvist wydana przez Wydawnictwo Mamania z pewnością ucieszy wierne czytelniczki! Nowe przygody koników, ale i młodych jeźdźców zainteresują, ale i wzruszą młodych odbiorców. Treningi, rozstania ze źrebakami, ale i noc Halloweenowa, którą przygotowują starsze koleżanki ze stajni w Stoby, nie pozwoli na to, by się nudzić!!!

W serii ukazały się w języku polskim dotychczas tytuły:”Czwartki z Sigge”, „Dalej Sigge”, „Prima Aprilis Sigge”, „Lato Sigge”, „Płyń spokojnie Sigge”, „Przygoda z Sigge” oraz „Tu sytraszy, Sigge”. Oczywiście zapaleni czytelnicy czekają już na kolejną część – „Skacz wysoko Sigge”!!!

(O niektórych częściach można poczytać TUTAJ  i TUTAJ)

SIGGE

Autorka serii Lin Hallberg we współpracy z ilustratorką Margaretą Nordqvist zabiera młodych czytelników w miejsce, gdzie nikt niczego nie udaje, gdzie uczucia są prawdziwe, a miłość do koni jest głęboka i szczera!  Serie o Sigge pokochały dzieci w Szwecji, ale i w Polsce. Książka napisana specjalnie dla czytelników w wieku 6+ sprawi wielką radość miłośnikom kucyków!

 

Bardzo polecamy!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc z Hanią i Kasią 🙂