„WIATR” – A. Skowrońska; Wydawnictwo Muchomor

„WIATR” – A. Skowrońska; Wydawnictwo Muchomor

AUTOR: Anna Skowrońska

TYTUŁ KSIĄŻKI: „Wiatr”

ILUSTRACJE: Agata Dudek i Małgorzata Nowak – Acapulco Studio

WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Muchomor

Ilość stron: 64

KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ

Choć to przysłowie ma zabarwienie negatywne, to w wypadku tej książki burza jest KOLOROWA i pełna wyładowań w postaci informacji, które są podane w niezwykle przystępny i obrazowy sposób!!! Autorka Ania Skowrońska i ilustratorki – Acapulco Studio – Agata Dudek i Małgorzata Nowak, w książce wydanej przez Wydawnictwo Muchomor, wspólnie rozsiały wiatr i z pewnością zbiorą burzę – oczywiście burzę oklasków i nagród literackich (tego IM życzę)!!!

„Wiatr” Anny Skowrońskiej

Książka zatytułowana „Wiatr” Anny Skowrońskiej to prawdziwa perełka! Przybliży ona młodemu czytelnikowi zjawisko wiatru! Bardzo szczegółowo zajmie się jego różnymi obliczami, a piękne ilustracje zafascynują młodego czytelnika! Dzięki niej ciekawi świata tylko pogłębią pragnienie odkrywania tajników NATURY!!!

Oryginalna i niesamowicie kolorowa publikacja odpowie na pytania: Jak powstaje wiatr i z czego się składa? W jaki sposób piasek znad pustyni potrafi unieść się do góry na kilka kilometrów i powędrować  z Afryki, choćby nad lasy Amazonii, dostarczając drzewom fosfor! Dosyć szczegółowo odpowie także na kwestie typu: jak powstają cyklony i skąd te ich wszystkie nazwy??? Czytelnik dowie się również, jakie są główne rodzaje wiatru m.in. fen, halny, bora, mistral, kamikaze, monsun (i wiele innych) oraz w jakich rejonach wiatry te występują. Będzie mógł również poczytać o ich, dosyć szczegółowej, charakterystyce. A jeśli zainteresuje się tornadami, to o nich także dowie się  kilku niezwykle interesujących rzeczy!

Gdy natomiast zgłębi już naturę wiatru, będzie mógł poczytać o tym, jak można wykorzystać tę naturalną siłę! Podróże z wiatrem i dzięki niemu… Od tego warto zacząć kolejny krok!!! Historie wypraw, które na zawsze pozostaną w pamięci – to niezwykle cenne i pasjonujące informacje, dodatkowo  przedstawione w sposób jasny i przejrzysty!

Zielona energia

Zwierzęta w balonie czy jednak szybowce nad Himalajami? W tej książce nie ma nudy!!! Autorka postara się, żeby oprócz teoretycznych informacji, dowiedzieć się kilku ciekawych faktów! Warto dodać, że w książce „Wiatr” jest również spora część poświęcona wykorzystywaniu siły wiatru do tworzenia prądu! Farmy wiatrakowe wybudowane na morzu i na lądzie, to zielona energia, która „nie odbiera” planecie surowców… Jak widać, Autorka  pomyślała o wszystkim, o każdym szczególe!

Dociekliwy czytelnik zapytać może: Ale czy w kosmosie też jest wiatr???

Oczywiście na te pytanie również odnajdzie w książce odpowiedź! Będzie ona równie szczegółowa, tak jak pozostałe odpowiedzi na nurtujące, nawet i dorosłych, pytania!

WIATR

„Wiatr” zawróci młodym w głowie!

Dzięki pięknym ilustracjom i naprawdę bogatej treści, wzbudzi w nich chęć obserwacji przyrody! Te 64 strony pochłoną czytelnika! Z pewnością nie  jest to publikacja, która zakurzy się na półce! Wiadomości w niej zawarte zostaną wykorzystane podczas nauki w szkole, czy… nawet podczas zabaw! Książka stanie się inspiracją, a wiatr nada odpowiedni kierunek myślom młodych ludzi!!!

 

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc