DLA MALUCHA seria „DISNEY maluch”; Wydawnictwo AMEET

DLA MALUCHA seria „DISNEY maluch”; Wydawnictwo AMEET

PORA NA NAUKĘ PRZEZ ZABAWĘ

Wydawnictwo AMEET proponuje zazwyczaj nieco więcej, niż tylko samą zabawę z książką! Pozycje, które wydane zostały w serii DISNEY maluch, podejmują bardzo różnorodne tematy!

Książki, które trafiają do małych dzieci, zwykle są kolorowe, a ich bohaterowie są znani i lubiani, do tego całkiem sprytni! Okazuje się więc szybko, że z postaciami Disneya można się nie tylko bawić, ale własnie uczyć!

Oto kilka ciekawych cyklów, wchodzących w skład serii DISNEY maluch! 🙂 Wszystkie mają na celu m.in. pokazać dziecku, że czytając, można również sporo się dowiedzieć i nauczyć, bawiąc się właśnie przy tym wspaniale ze swoimi opiekunami!

„Już umiem” i „Jem zdrowo”

Dwie piękne i nowiutkie książeczki „Już umiem” oraz „Jem zdrowo” skierowane są do dzieci młodszych w wieku 2+!

„Już umiem” pomoże maluszkowi w nauce samodzielności! Wesołe wierszyki, pełne rymów, zachęcą dziecko do samodzielnych prób kąpieli, mycia ząbków czy sprzątania po sobie! Znane przedmioty (w tym także i ubrania, jedzenie itp.) ale również miejsca oraz przestrzenie, których ilustracje dziecko znajdzie na stronach, nieco ułatwią maluchowi  uporządkowanie wiedzy na temat codziennych czynności. Z wierszykami na ustach, będą one z radością uczyć się samodzielności!

 

Podobnie zadziała propozycja pt. „Jem zdrowo”! Tutaj maluch dowie się co nieco na temat zdrowego odżywiania, ale i na temat najważniejszych posiłków w ciągu dnia, przygotowywaniu ich oraz szczegółów dotyczących żywności! W książeczce czekają na niego również rymowane wierszyki, ale i cała masa ilustracji!!! Warzywa, zdrowe przekąski, śniadanka, obiadki czy podwieczorki, ale także wiadomości na ich temat, wszystko to z pewnością zaciekawi malucha! W obu propozycjach nawet rodzic będzie mógł się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę, by dziecko chętnie uczestniczyło w codziennych obowiązkach! Odnajdzie także propozycje zabaw i pytań, na które będzie wraz z dzieckiem wspólnie szukał odpowiedzi!

„Elementarz zwierząt” i „Elementarz Ćwiczenia 2-latka”

Maluchowi, który interesuje się przyrodą i zwierzętami, warto zaproponować Elementarz, który za temat obiera sobie  właśnie wspomniane ZWIERZĘTA! „Elementarz zwierząt” przybliży maluchowi zwierzaki, które mieszkają: w domu, na farmie, w lesie, czy w wodzie… Wśród nich będą zwierzęta udomowione, ale i te dzikie… Mieszkające na ziemi, ale i pod wodą! Wszystkie są opisane, niektóre nawet za pomocą zagadek!

 

Pięknie ilustrowana książeczka, z twardymi stronicami wzbudzi w małym czytelniku uśmiech, ale i taki bardzo zdrowy głód wiedzy!!! A od tego już mały krok do dalszych poszukiwań i do rozwijania szczerej ciekawości na temat świata i jego mieszkańców!!!

Dwulatkowi można jeszcze zaproponować ćwiczenia, w których znajdzie kolorowe zadania!!!

„1 2 3 CYFERKI” i „A B C LITERKI”

Kiedy przyjdzie już czas na naukę cyferek i literek (a zwykle taka chęć przychodzi w wieku trzech lat!), z pewnością pomogą maluchowi książki pt. „1 2 3 CYFERKI” oraz „A B C LITERKI”.

„1 2 3 CYFERKI” to nauka cyferek od 1 do 10!!! 🙂 Wesołe wierszyki, zgadywanki, a także bardzo przydatne ilustracje, pomogą dziecku utrwalić cyfry i liczbę 10! Będzie to krok niezwykle ważny dla dziecka, dlatego warto dopilnować, żeby książeczka zawsze stała na półeczce, gotowa do ponownego liczenia! Twarde stronice, kolorowe ilustracje i cudowni bohaterowie, z pewnością zostaną przez dziecko zapamiętani na długi czas!!!

„A B C LITERKI” pozwoli z kolei na „bezbolesną” naukę alfabetu! Pierwszy mały słowniczek pomoże opanować przecież jeszcze bardzo trudne dla malucha litery!!! Są one przedstawione za pomocą obrazków, ale i skojarzeń a przy tym i rymowanek! Nauka nigdy chyba jeszcze nie była tak przyjemna i całkiem… prosta!!! Dla malucha książeczka „A B C LITERKI” może stać się nieodzownym wsparciem!!!

Seria DISNEY maluch, to doskonałe propozycje książeczek dla młodych czytelników, których treść i tematyka jest świetnie dopasowana do wieku dziecka i do poziomu jego rozwoju! Pomogą one rodzicom i opiekunom w pierwszych ważnych życiowych wyzwaniach! Wspierają one również rozwój dziecka, przede wszystkim świadomie pokazując, na co zwrócić uwagę w pierwszych latach jego życia! Nauczą spostrzegawczości, logicznego myślenia, pomogą w kształtowaniu zdrowych nawyków, a przy tym będą nie tylko UCZYĆ, ale  i BAWIĆ!

Wspierają rodzica i dziecko!!!

Bardzo polecam!!! 🙂

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc