Disney maluch – JEŻYK, ŚWINKA, PANDA I MIŚ; AMEET

Disney maluch – JEŻYK, ŚWINKA, PANDA I MIŚ; AMEET

Mam ogromną słabość do książek i propozycji Wydawnictwa AMEET

A wszystko dlatego, iż są one:

a. kolorowe

b. przyjazne dzieciom

c. śliczniutkie

Po prostu się w nich zatapiam, jak dziecko… I potrafię sobie wyobrazić to, co czuje maluch, kiedy te wszystkie cudne książeczki wpadają w jego pulchniutkie rączki 😉

Mam zamiar dozować przyjemności i zacznę od serii Disney maluch! Jestem pewna, że rozanieli on każdego dzieciaczka!

Cykl o zwierzakach, w której skład wchodzą MIŚ łakomczuszek, Ciekawska PANDA, Strachliwa ŚWINKA, oraz mój ulubiony JEŻYK śpioszek – jest nie tylko przyjemna dla ucha i oka, ale również edukacyjna!!! To z niej Maluszek dowie się, co nieco o tytułowych bohaterach i ich zwyczajach!

JEŻYK śpioszek

Jeżyk, zasypia w bardzo różnych miejscach, takim jest wielkim/małym śpioszkiem! Na szczęście ma  dookoła przyjaciół i to właśnie jeden z nich, Kubuś Puchatek pomoże maluszkowi znaleźć jego prawdziwe łóżeczko wśród liści. 🙂 Główny bohater JEŻYK spotka różne postacie z Kubusia Puchatka i to one właśnie zachęcą dzieci do poszukiwania wszystkich kujących zwiniętych w kolczaste kulki jeżyków, czy gruszkę, która znalazła się w koszyczku wraz z czerwonymi jabłkami!

 

Strachliwa ŚWINKA

Z kolei mała strachliwa ŚWINKA  odnajdzie myszkę w sianie, spotka stracha na wróble i pająka, którego oczywiście będzie się bała… Jednak uspokoją ją bohaterowi książeczki i podpowiedzą, że nie musi się tak tak denerwować! Strach minie, kiedy świnka dowie się, jakie są przyczyny dziwnych odgłosów i nie do końca rozumianych zjawisk…

Ciekawska PANDA

Ciekawska PANDA z kolei poszuka małpek i ich ogonków w dżungli, zobaczy swoje odbicie w jeziorze i bardzo się nim zaciekawi! Zauważy krecika, który mieszka pod ziemią, a wieczorem dojrzy świetliki! To wszystko będzie dla niej niezwykle interesujące! Dokładnie tak jak i dla małych dzieci, do których książeczka jest skierowana!!!

MIŚ łakomczuszek

MIŚ łakomczuszek z kolei dowie się od Mikiego, że musi popracować nad szybkością, jeśli chce złapać rybkę! Spotka także pszczółki, ale i wiewiórkę, której będzie chciał pozjadać zimowe zapasy! Kiedy Miś dorwie się do grzybków, oczywiście znajdzie przyjaciela, który doradzi, żeby zostawił muchomory! Ostatecznie na polance trafi na pyszne jagody!

Książeczki z serii Disney maluch uczą dziecko podstawowych prawd, zwracają uwagę na zjawiska w przyrodzie, które mogą niepokoić, oswajając również malucha ze światem. Są piękne, kolorowe, mają twarde strony i można je czytać na okrągło!!!

Bardzo polecam na jesienne wieczory 🙂 Myślę, że mogą okazać się bardzo miłym prezentem od Mikołaja, który wskoczy przez komin!!!

 

Polecam!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc