DISNEY maluch – „POJAZDY. Wywrotka, „POJAZDY. Wóz strażacki”; AMEET

DISNEY maluch – „POJAZDY. Wywrotka, „POJAZDY. Wóz strażacki”; AMEET

„Pojazdy. Wóz strażacki” oraz „Pojazdy. Wywrotka” Wydawnictwa AMEET to seria książek DISNEY maluch, która z pewnością doprowadzi malucha, kochającego wszelkiego rodzaju pojazdy, do wielkiej radości!!!

Kierowcą wozu strażackiego jest Myszka Miki!!! Miki jest bardzo obowiązkowy, a do tego spostrzegawczy! Kiedy widzi zagrożenie, natychmiast wsiada do samochodu i pędzi na ratunek. Okazuje się jednak, że czasem martwi się na zapas… Ogon latawca, puszczanego przez Daisy może rzeczywiście wyglądać jak płomienie, które trzeba ugasić… Podobnie jesienne liście, w których bawi się Pluto, nie wspominając o dymie… z komina traktorka należącego do Donalda!  Jednak tym razem Mikiemu udaje się pomóc kotkowi uwiezionemu na dachu, straż pożarna dociera w samą porę! Seria „Pojazdy” DISNEY maluch jest pełna postaci od Disneya! A obok wspomnianych już bohaterów, mały czytelnik spotka jeszcze kilku innych, których zna z kreskówek i ukochanych książeczek!

Kierowcą Wywrotki z piękną żółtą przyczepką jest tym razem sam Kaczor Donald! Donald jest bardzo odpowiedzialnym pracownikiem, punktualnym i zawsze gotowym do pracy! Nosi kask i ogrodniczki, a swoją wywrotką przywiezie m.in. piasek do piaskownicy, ziemię do ogrodu dla Daisy, ale i kamienie do ZOO, dzięki którym Miki zbuduje wspaniałą zagrodę dla dzikich zwierząt!!!

Książeczki mają twarde strony, są wytrzymałe i solidnie wykonane! Do tego są bardzo kolorowe, a dziecko dzięki niedługim ale bardzo ciekawym tekstom, skupi się na ich treści i zapamięta szczegóły!

Spotkanie z kolejnymi bohaterami Disneya, tym razem w książeczkach z serii POJAZDY, sprawią  że mały czytelnik z chęcią będzie po nie sięgał!

Bardzo polecam 🙂

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc