„Kapitan Kiwi pogromca straszków” Barbara Supeł; Zielona Sowa

„Kapitan Kiwi pogromca straszków” Barbara Supeł; Zielona Sowa

BARBARA SUPEŁ DLA DZIECI

Młodzi czytelnicy bardzo lubią historie o zwierzętach, zwłaszcza kiedy ich bohaterowie wykazują pewne ludzkie cechy… Dzieci mogą się wtedy z nimi identyfikować, a często nawet i brać z nich przykład! Barbara Supeł autorka książek dla dzieci jest ostatnio znana z  serii o Jadzi Pętelce, ale i o jej starszym bracie Stasiu Pętelce – książek dla najmłodszych czytelników oraz dla przedszkolaków! Jednak to tylko dwa cykle, które są ostatnio bardzo popularne. Autorka ma na koncie o wiele więcej książek dla młodych czytelników, a wśród nich m.in. serię „5 – minutowe bajki…”, serię „Rodzina” czy cykl „Czy wiesz, że…” ! Tym razem Barbara Supeł wraz z ilustratorką Agatą Dobkowską stworzyła postać Kapitana Kiwi… Ptaszka innego niż wszystkie…

KAPITAN KIWI

„Kapitan Kiwi pogromca straszków” to ptaszek, który marzy o lataniu! Jest nieduży, do tego bardzo pragnie wznieść się na swoich skrzydłach w górę, a jednak nie potrafi się przemóc i  odlecieć! Pewnego dnia wpada na pomysł, żeby zamówić kostium superbohatera! Chce zmienić swoje życie i sięgnąć po marzenia! Kurier dostarcza mu paczkę, w której znajduje się peleryna i kask! Wystarczy więc tylko wziąć los w swoje ręce (oczywiście te ptasie) i ruszyć w przestworza, tak jak inne ptaki!

Niepozorny ptaszek, gdy tylko zakłada pelerynę i kask na głowę, staje się  prawdziwym Kapitanem Kiwi! To prawda, że musi dopiero nauczyć się kilku ważnych rzeczy (np. boksu czy strzelania z procy), jednak plany krzyżuje mu pewne wydarzenie!!! Ktoś w rozpaczy krzyczy, że potrzebuje natychmiast pomocy! Nie myśląc dużo, bohater Kapitan Kiwi rusza na ratunek!!!

I teraz właśnie akcja książki „Kapitan Kiwi pogromca straszków” Barbary Supeł rozwija się w  dynamicznym tempie. Kapitan Kiwi pomoże kolejnym ptakom. Uratuje Mewę w kąpieli, Pelikana pod prysznicem, Strusia, który boi się ciemności, a także Pawia, który boi się cieni na ścianie! Pomoże także i innym znajomym ptaszkom m.in. Flamingowi, Kurze, Pingwinowi, Kaczkom, Gołębiowi a także Maskonurowi… Każdy ptaszek boryka się ze swoimi mniejszymi i większymi tytułowymi „straszkami”, a Kapitan Kiwi swoim optymistycznym podejściem i odważnymi decyzjami pokaże przyjaciołom, że wielkie strachy mogą stać się rzeczywiście nieco mniejsze i można je przezwyciężyć!!! Wystarczy tylko dobre towarzystwo i pozytywne nastawienie!!!

STRACH

Strach ma czasem wielkie oczy, jak mówi przysłowie. Dzieci też często mają swoje obawy i nie zawsze potrafią o nich opowiedzieć, zwłaszcza kiedy są jeszcze całkiem małe. „Kapitan Kiwi pogromca straszków”, książka Barbary Supeł, z pewnością pomoże małym czytelnikom w rozpoczęciu rozmowy na temat swoich lęków, które  mogą się okazać całkiem poważne dla malucha. Pomocne podczas czytania będą również humorystyczne obrazki Agaty Dobkowskiej. Jej kolorowe ilustracje z pewnością rozśmieszą czytelnika, a przy okazji pozwolą na nawet i poważniejsze rozmowy na temat cieni na ścianie, czy burzy za oknem lub ciemności… Czyli wszystkiego tego, czego dzieci mogą się obawiać, kiedy są jeszcze małe…

Tekst Kapitana Kiwi jest napisany wierszem. Samo czytanie sprawia przyjemność i jestem pewna, że pociecha nie poprzestanie na tylko jednym odczytaniu książki. Szybko nauczy się recytować tekst wraz z opiekunem! „Kapitan Kiwi pogromca straszków” Barbary Supeł, wydany w Wydawnictwie Zielona Sowa, to książka wesoła, kolorowa i idealna dla malucha, który lubi się śmiać i któremu zdarza się bać! Dzięki niej zrozumie, że wspólnie można przezwyciężyć strachy a Kapitan Kiwi może nawet sam poleci na własnych skrzydłach, odrzucając swoje lęki!!!

Polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mów dobranoc