„Tajny agent Fred” i „Jak zostać mistrzem świata” A. Paszkiewicz; Wilga

„Tajny agent Fred” i  „Jak zostać mistrzem świata” A. Paszkiewicz; Wilga

KSIĄŻKOŻERCY

Nauka czytania, to wielka i ważna SZTUKA. Kiedy uda się ją opanować, czytanie staje się dla wielu dzieci pasją! Wszelkie akcje, zachęcające rodziców do głośnego czytania swoim pociechom, przynoszą pozytywne skutki. Dziecko zaczyna naprawdę kochać książki i opowieści, a przy tym uczy się wciąż wielu ważnych rzeczy, właściwie leżąc w łóżku i słuchając…

Dzięki temu rodzi się szczera miłość do literatury!

Pierwsza samodzielnie przeczytana książka cieszy! I kolejna również! Zresztą, tak jak i następne! Dlatego tak ważne jest, żeby dopasować książkę, poziom trudności tekstu oraz tematykę do możliwości i upodobań dziecka!

Dla młodych czytelników Wydawnictwo Wilga proponuje serię KSIĄŻKOŻERCY.  Stosunkowo nie tak długie opowiadania są ciekawe, a do tego napisane naprawdę dobrym stylem i są dla młodego czytelnika pasjonujące!

TRZYPOZIOMOWA SERIA DLA DZIECI

KSIĄŻKOŻERCY  to seria 3 poziomowa. Poziom A to książki dla najmłodszych, rozpoczynających przygodę z czytaniem! Poziom B od poziomu C różni się natomiast zwykle długością tekstu, ten ostatni jest trochę bardziej rozbudowany i nieco bardziej skomplikowany!

Ostatnio w poziomie B Wilga wydała  książeczkę pt. „Tajny agent Fred” autorstwa Anny Paszkiewicz, z ilustracjami Moniki Muchy, natomiast w poziomie C pojawiła się pozycja pt. „Jak zostać mistrzem świata” również autorstwa Anny Paszkiewicz i ilustracjami Łukasza Silskiego.

„Tajny agent Fred” Anna Paszkiewicz

Kot Fred mieszka w Nowym Jorku. Kiedyś był bezdomny, ale ze schroniska, do którego w końcu trafił, przygarnęła go Pani Morgan, pracująca w sądzie. Od tej pory Fred pomaga  policjantom w śledztwach… Tak się złożyło, że ostatnio w mieście działa oszust, udający weterynarza… Czy Fred pomoże i tym razem???

Historia kota jest bardzo interesująca dla dziecka. Jest ono zainteresowane fabułą, a lekkość czytania tekstu z pewnością sprawi mu wielką przyjemność! Zdania są krótkie i proste, idealne dla małego czytelnika. Na końcu umieszczono krótki słowniczek, który tłumaczy trudniejsze wyrazy. Można również sprawdzić znajomość tekstu, korzystając z pytań przygotowanych przez autorkę! A w nagrodę skorzystać z naklejek!!!

„Jak zostać mistrzem świata”

Dla nieco bardziej zaawansowanych czytelników, Wilga przygotowała książeczkę pt. „Jak zostać mistrzem świata”. Jestem pewna, że przypadnie ona do gustu każdemu chłopakowi, który kocha piłkę nożną i marzy o karierze piłkarza!

Janek, główny bohater „Jak zostać mistrzem świata” jest kibicem polskiej drużyny i sam także uwielbia  grać w piłkę nożną z kolegami. Należy również do klubu! Przeżywa jednak czasem nie tylko wzloty, ale i upadki i zaczyna wątpić w siebie oraz w swoje umiejętności! Jego tatuś jednak jest bardzo wyrozumiały i wie całkiem sporo  o piłkarzach, którzy znani są na całym świecie. Janek spędzi naprawdę miły czas na rozmowie z tatą, a na koniec czekać ich będzie wspólne oglądanie mundialowego meczu!!!

Anna Paszkiewicz wraz z Łukaszem Silskim, który pięknie zilustrował książeczkę wie, jak ważna w życiu jest prawdziwa pasja! Ciężka praca, ale i wytrwałość, to klucz do sukcesu! Historie piłkarzy, o których mówi tata Janka z pewnością zainteresują młodego czytelnika. „Jak zostać mistrzem świata” to książeczka należąca do POZIOMU C. Jest to już nieco bardziej rozbudowana historia, w której występują zdania złożone, ale również trudniejsze wyrazy, również pod względem ortograficznym. Na końcu książeczki czytelnik znajdzie słowniczek trudnych wyrazów oraz pytania do tekstu, a także naklejki!

CZYTAMY SAMI!

Ważne jest to, że historie z serii KSIĄŻKOŻERCY są naprawdę interesujące i potrafią zaciekawić młodego czytelnika!!! Do tej pory ukazało się już naprawdę sporo tytułów z serii KSIĄŻKOŻERCY. Nowości Wilgi: „Tajny agent Fred” oraz „Jak zostać mistrzem świata” z pewnością zmotywują młodych do czytania i sięgnięcia po kolejne propozycje tego typu!!!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc