PODZIEL SIĘ DOBREM – „Kuku zostaje świętym Mikołajem” M. Kamińska; Mamania

PODZIEL SIĘ DOBREM – „Kuku zostaje świętym Mikołajem” M. Kamińska; Mamania

KUKU

Jaki tak naprawdę sens ma obdarowywanie się prezentami? Czy Mikołaj, który odwiedza dzieci, mógłby znaleźć  następcę albo może pomocnika w osobie Kuku??? Na to pytanie odpowie śliczna książka wydana w Wydawnictwie Mamania, której bohaterem jest najsłodszy na świecie chłopiec o wdzięcznym imieniu KUKU 🙂

„Kuku zostaje świętym Mikołajem” autorstwa Moniki Kamińskiej z ilustracjami Andrzeja Tylkowskiego, to już czwarta  propozycja w serii, której bohaterem jest KUKU! Przygotowana specjalnie dla małych czytelników, z pewnością przyniesie im dużo radości! Wcześniej wydane: „Kuku i historia pępka”, „Kuku szuka szczęścia” oraz „Kuku i Supertata” oczarowały wszystkich zainteresowanych, więc i z świąteczną wersją będzie zapewne podobnie!

A teraz kolej na świąteczną odsłonę! 🙂

Kuku pisze list do Świętego Mikołaja, a jest chłopcem wrażliwym i ciekawym świata! Zaczyna więc zadawać pytania… Dziadek jak zawsze chętnie i wyczerpująco na nie odpowiada, a do tego postanawia zabrać Kuku do swoich przyjaciół, mieszkających w domu opieki!

Tam właśnie Kuku pozna pana Janka podróżnika, Panią Wiesię, której okno wychodzi na czerwony mur, a ona sama nie wstaje z łóżka z powodu choroby… Jest też pani Basia, która uwielbia czytać, ale ma już coraz słabszy wzrok! Kuku specjalnie dla seniorów zostanie Świętym Mikołajem (a dziadek jego Elfem pomocnikiem) i przygotuje im wspaniałe, własnoręcznie zrobione prezenty!!! Jakie??? Tego trzeba się dowiedzieć samemu z tej cudnej książeczki!

Kochany Kuku uczy

„Kuku zostaje świętym Mikołajem” to mądra, przygotowana specjalnie dla maluchów historia pokazująca, co w życiu jest naprawdę ważne! Wzajemna pomoc, troska o drugiego, poczucie, że to, co dajemy z siebie wraca po stokroć w dobrym słowie, uśmiechu, wdzięczności!

Kuku uczy dzieci, jak być dobrym dla innych, pokazuje jak niewiele trzeba, żeby sprawić radość nawet tym, których nie znamy za dobrze! Cała historyjka jest wręcz przesiąknięta miłością i ciepłem rodzinnym! Uwrażliwia malucha na  niedolę, wskazuje co można zrobić, żeby nieść radość innym i się nią dzielić bezinteresownie! Cudownie zilustrowana przez Andrzeja Tylkowskiego, kolorowa i pięknie wydana ze zjawiskową okładką i gwiazdkami z niej „wypadającymi”… Pełna świątecznych symboli, bardzo czytelna, sprawi ogromną radość zarówno dziecku jak i rodzicom, o dziadkach nie wspominając!!!

 

Bardzo polecam, choćby jako prezent świąteczny!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska- Tam, gdzie matka mówi dobranoc