„Pod presją” Lisa Damour; MAMANIA

„Pod presją” Lisa Damour; MAMANIA

PROBLEMY Z LĘKIEM I STRESEM

Lęk oraz stres współcześnie przybierają różne formy i różną postać… Co ciekawe jednych ta sama dawka stresu potrafi zniszczyć psychicznie, a innych zmotywować do działania… Ale czy jest jakiś sposób na wyciszenie lęku u młodych kobiet, który niepokojąco nabiera na sile i staje się wręcz niebezpieczny? Od dłuższego czasu można zauważyć poważne problemy na tym poziomie… Niestety książka „Pod presją” Lisy Damour odkrywa ogromną ilość tematów, z którymi często w samotności borykają się nie tylko młode, ale również i starsze kobiety.  Lisa Damour wyciąga pomocną dłoń, a jej książka może wnieść naprawdę wiele dobrego do życia kobiet, które często same wychowują młode kobiety!!!

„Pod presją” Lisa Damour

Lisa Domur pisząc książkę „Pod presją. Twarzą w twarz z epidemią stresu i lęku wśród dziewcząt” wydanej w języku polskim przez Wydawnictwo Mamania, zrobiła bardzo ważny krok w stronę Kobiet. Przede wszystkim bardzo otwarcie  poruszyła niezwykle poważną kwestię wpływu lęku i stresu na życie codzienne dziewcząt. Młode  dziewczyny przeżywają emocjonalnie całkiem sporo wzlotów i upadków w swoim młodym życiu. Lisa Damour stara się pokazać, w jakich sytuacjach i na jakich płaszczyznach stres i lęk biorą górę, zmieniając zachowanie naszych córek i niszcząc ich spokój. Autorka porusza problemy, jakie pojawiają się w domu, ale również w szkole.  Wszystkie relacje zachodzące pomiędzy nauczycielami a uczennicami, ale również pomiędzy rówieśnikami są przez autorkę szczegółowo przeanalizowane. Napięcia rodzą się w różnych sytuacjach, często przyjmując agresywne i bardzo nieprzyjemne zachowania ze strony mężczyzn. Wkraczają one w sferę seksualności, sprawiając że  kobiety nie czują się bezpieczne, są zagubione i często mają poczucie winy…

Problemy, podpowiedzi i mądre sugestie

W „Pod presją” Lisy Damour znajdziemy bardzo ciekawe rozwiązania problemów I całe mnóstwo podpowiedzi, jak wspierać młode dziewczęta, jak umacniać ich pewność siebie i asertywność. Ten poradnik doda rodzicom pewności siebie i pomoże zbudować trwały fundament oparty na zaufaniu i akceptacji w relacji ze swoją córką! Nie będzie to jednak łatwe… Żeby była ona rzeczywiście owocna, warto zapoznać się z pomysłami autorki „Pod presją”, bo nie jest to „zwykły” poradnik. Jest to głęboka analiza współczesnych problemów młodych dziewczyn i kobiet, które zalała fala stresu i lęku na wielu płaszczyznach życia.

W poradniku czytelnik odnajdzie m.in. podpowiedzi, jak w praktyce dbać o psychikę młodej kobiety, jak wspomóc ją w codziennych wyzwaniach, jak wspierać a nie oceniać i osądzać… Bycie rodzicem/opiekunem także często bywa wyzwaniem, dlatego autorka w poradniku zwraca uwagę na to, jak reagować na wybuchy gniewu, czy inne emocjonalne nagłe reakcje. Pokazuje jak poruszać się w przestrzeni wirtualnej, jak reagować na informacje, które niekoniecznie skierowane są do rodziców, a jednak do nich docierają. Podpowiada w jaki sposób chronić młode kobiety przed molestowaniem i jak one same powinny w sytuacjach trudnych się zachowywać. Ale przede wszystkim w sposób niezwykle kompetentny pisze o potrzebach młodych kobiet, o ich problemach, które często są bagatelizowane, a wypływają ze stereotypów i z niesprawiedliwych wymagań.

Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem tej publikacji i zapewne nie raz będę do niej wracać  jako matka dwóch córek!

Bardzo polecam!!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc