BIWAK – „Z tatą Oli na biwaku” T. Brunstrom; Dwukropek

BIWAK – „Z tatą Oli na biwaku” T. Brunstrom; Dwukropek

Tata Oli

Tata Oli to niezły gagtek! Jest on bohaterem serii duńskich książek, które zostały niedawno przetłumaczone na język polski i wydane w Wydawnictwie Dwukropek! Autorem serii jest Thomas Brunstrom, a ilustracje do wszystkich tomów wykonał Thorbjorn Christoffersen.

Do tej pory po polsku wydane zostały tytuły: „Tata Oli już nie chce być dorosły”, „Zwariowane wakacje taty Oli” oraz „Z tatą Oli na biwaku”. Niebawem w księgarniach 25 listopada pojawi się również „Gwiazdka z tatą Oli”!

„Z tatą Oli na biwaku”

„Z tatą Oli na biwaku” to równie humorystyczna, jak i poprzednie, część! Tym razem tata Oli, chcąc oderwać dzieci od ipodów, proponuje wyjazd na biwak!  Wraz z Edkiem i Olą zabiera się również Stefek, kolega dziewczynki! Nikt się nigdy nie nudzie z tatą Oli, ale też dzieci nie mają z nim łatwego życia! Po pierwsze zawsze pojawiają się małe kłopoty, które jednak ostatecznie szybko zostają zażegnane! Tym razem tata będzie miał kłopot z rozbiciem namiotu, jego język poparzy pokrzywa i przyjdzie mu budować w lesie szałas, ponieważ w namiocie nie będzie już dla niego miejsca… Tata wymyślił sobie super rozrywkę, ale dzieci całkiem nieźle sobie ze wszystkim radzą, chyba nawet lepiej, niż sam tatuś!

Humor to podstawa

„Z tatą Oli na biwaku”, to śmieszna, pełna humoru historia, w której nie dość, że znajdziemy wesołe i oryginalne ilustracje, to jeszcze wraz z dziećmi, porozmawiamy o poważniejszych sprawach np. czy mamy zawsze rację ;)! Tatuś nie jest idealnym dorosłym i bywa, że się trochę zagalopuje, ale przy tym jest całkiem fajnym panem. I to jest w serii o tacie Oli najciekawsze! W końcu pojawił się dorosły, który czasem się myli… Czyli wszystko jest ok!

Choć wakacje już minęły, to jednak warto przypomnieć sobie letnie miesiące, może wspólne chwile spędzone w lesie właśnie??? Albo przy okazji lektury zaplanować sobie wakacyjny dzień i obiecać, że w tym roku weekend w lesie i biwak, to plan do zrealizowania!!! Przy lekturze „Z tatą Oli na biwaku” to całkiem fajny pomysł!

 

Polecamy!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc