ZABAWA Z KSIĄŻKĄ – „Nakarm mnie!”, „Co tu wrzucić?”; AMEET

ZABAWA Z KSIĄŻKĄ – „Nakarm mnie!”, „Co tu wrzucić?”; AMEET

ŻYCIE POŚRÓD KSIĄŻEK

W życiu malucha ważna jest nie tylko uwaga i troska opiekuna, ale również wspólnie spędzony czas np. taki pośród książek! To książki właśnie wspierają rozwój dziecka! Ważne więc, żeby były one atrakcyjne dla naszej pociechy i niosły ze sobą odpowiednie treści. Od pierwszych chwil dziecka można dobierać dla niego lektury, które są zazwyczaj przystosowane do wieku i potrzeb. Są one zazwyczaj kolorowe (ale bywają także książki czarno białe – kontrastowe)! Proponują dobrą zabawę, poprawiają sprawność manualną, wspierają rozwój malucha, w tym m.in. rozwój mowy i  poruszają tematykę bliską młodemu czytelnikowi! Uczą poprzez zabawę!

WYDAWNICTWO AMEET zna potrzeby dzieci i ich rodziców

Maluszka chcemy nauczyć wszystkiego co w życiu ważne! Wszyscy wiemy, że to co jemy, ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu! Warto więc od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak powinna wyglądać ich dieta! Nawyki żywieniowe są przecież niezwykle istotne i warto, żeby uczyć się jeść zdrowo od samego początku! Dobrze też rozmawiać o samym jedzeniu, które bywa różnorodne! Na te tematy można „podyskutować” z maluchem przy książeczce wydawnictwa AMEET skierowanej właśnie do pociechy w wieku od 2 do 3 lat!!!

„Nakarm mnie” to kolorowa, twardostronicowa książeczka, która będzie dla dziecka magiczna! Na okładce widnieje bobas z otwartą buzią, a na kolejnych stronach inni bohaterowie – od dziewczynki, po zwierzaczki, a nawet  Myszkę Minnie! Niezwykłe jest to, że ci wszyscy bohaterowie mają otwarte buźki, w których zmieszczą się solidnie wykonane okrągłe puzzle umieszczone na sąsiednich stronach. Puzzle przedstawiają warzywka i pyszności (tylko zdrowe;) )! Zadaniem małego czytelnika będzie nakarmić kolejne postaci :). W poprawnym wykonaniu zadania pomogą i naprowadzą dziecko rymowane wierszyki!

W drugiej  pozycji, tak samo zbudowanej jak poprzednia, mały czytelnik znajdzie  kolorowe ilustracje oraz podobne, jak w „Nakarm mnie” puzzle (tu puzzle przedstawiają m.in. zabawki, ubrania, ale również i warzywa)! W książeczce zatytułowanej „Co tu wrzucić?” bohaterowie Disneya będą zachęcać malucha, by ten do różnych pojemników i sprzętów (miseczek, pudełek, czy pralki), wkładał odpowiednie kartoniki! Wszystko kolorowe, pomysłowe, a do tego przezabawne dla malucha, który będzie śmiać się w głos, gdy w otworkach zaczną znikać kolejne puzzle!

 

ZABAWA

Oczywiście można mieszać wszystkie puzzle  i zobaczyć, co nasze dziecko wybierze… To taki mini sprawdzianik, żeby dowiedzieć się, co maluch już wie, a nad czym warto jeszcze w zabawie popracować. 🙂

Bardzo ciekawe, solidnie i estetycznie wykonane książeczki, które pod choinką lub otrzymane z rąk Mikołaja sprawią dzieciom ogromną radość!!! 🙂

Bardzo polecam!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc