DO BOJU! – „Brygada Brawurowych Kur 2” A.Skrodzki; Akapit Press

DO BOJU! – „Brygada Brawurowych Kur 2” A.Skrodzki; Akapit Press

POWRÓT Brygady Brawurowych Kur!!!

Czekałam na nią z niecierpliwością i przyznam, że było warto! „Brygada Brawurowych Kur 2” rozśmieszy, wciągnie w akcję młodego czytelnika (choć nie tylko młodego 😉 )  sprawi, że zapomni on choć na trochę o całym świecie! Wydana w Wydawnictwie Akapit Press, z ilustracjami Kasi Cerazy i z niezwykle humorystycznym tekstem Adam Skrodzkiego, sprawdzi się doskonale, jako lektura rozluźniająca i jednocześnie powalająca… oczywiście inteligentnym ŻARTEM!

KURY NA RATUNEK

Wydawać by się mogło, że kury nie znają się na żadnej porządnej robocie, oprócz znoszenia jaj… Tymczasem Brygada Brawurowych Kur jest zawsze gotowa do akcji! Jej celem jest niesienie pomocy i nie poddawanie się przeciwnościom losu nawet wtedy, kiedy najbliżsi zdają się w Brygadę wątpić… Kury bywają skromne, nie potrzebują oklasków i laurów zwycięstwa (JEDNAKOWOŻ MAJĄ SILNE CHARAKTERY!)… Okazuje się ponadto, że one również mają swoje życiowe plany i marzenia! Jedne chcą założyć kanał na YouTubie, inne wieść w miarę „spokojne” życie, a jeszcze inne spełniają się jako rasowe brygadierki! Jeśli Brygada ma działać porządnie, to wszystko musi być odpowiednio zaplanowane i przygotowane! Tutaj każda Kura ma przydzielone zadanie tak, by mieszkańcy miasteczka mogli spać spokojnie (nawet jeśli całkiem zapomnieli o istnieniu Brygady Brawurowych Kur)!

DRONY i RUMAK

W pierwszej części książki  Brygada Brawurowych Kur dopiero zaczynała swoją działalność, tymczasem w części drugiej ptaki wiedzą już, jak skutecznie działać! Chcą dowiedzieć się koniecznie, kto stoi za chuligaństwem, pozostawianymi – nie tylko na budynkach, ale nawet i na praniu – dziwnymi znakami graffiti! Kto kradnie skarpety? Po co kradnie? Co mają z tym wspólnego drony latające nad miastem? Do akcji  dołącza Detektyw Bródkowski, będzie zdalnie „przyglądał się” akcji… Czy jednak jest on wystarczająco sprytny???

„Brygada Brawurowych Kur 2” z majorem Szpilą, kapitanem Strzałą, generałem Masą, podporucznikiem Wodór-Odór, pułkownikiem Mokrą-Plamą i kilkoma innymi Kurami musi rozwikłać zagadkę, która wcale nie jest taka prosta! Daniel z Sylwią, bohaterowie z części pierwszej, oczywiście będą mieli także w tej historii swój udział! A pewien Senior, wyglądający nawet na poczciwego dziadzia, może okazać się naprawdę niebezpiecznym przestępcą!!! Czy niepozorny Rumak jest w stanie kierować szajką i mieć władzę nad niebezpiecznymi DRONAMI???

„Brygada Brawurowych Kur 2” to niedługa powieść akcji, trzeba dobrze się skupić, żeby nie zgubić wątków, bo dzieje się w niej całkiem sporo! Pomiędzy kilkoma naprawdę śmiesznymi momentami, jak choćby tymi z taśmami VHS, czy wizytą kapitana Strzały u weterynarz Rzeźnik – trzeba uważać, żeby nie udusić się ze śmiechu!
Ach… I bywa, że może nie do końca dziecko – młody czytelnik – zrozumie żart autora… Ale… Wtedy wkraczamy do akcji MY rodzice!!! Tak, tak! Literatura łączy pokolenia 😉

POLECAMY!

„Brygada Brawurowych Kur 2” to zdecydowanie hit! Wraz z ilustracjami, które  są po prostu mistrzostwem doskonałego poczucia humoru i oczywiście talentu ilustratorki Kasi Cerazy, będą bawić czytelników! Przyznam, że chętnie pograłabym w grę na podstawie tej może niedługiej, ale treściwej historii… Oczywiście gry stworzonej przez Adama Skrodzkiego i Kasię Cerazy! 😉 To by było dopiero!!!

Bardzo polecam!!!