WYDAWNICTWO AMEET i zestawy nie tylko do ZABAWY!!!

WYDAWNICTWO AMEET i zestawy nie tylko do ZABAWY!!!

Jest taki moment, kiedy nagle okazuje się, że święta już właściwie przed nami… Pachnie choinka, pieką się pierniczki, wszyscy są uśmiechnięci i szczęśliwi… Piękny to obrazek… Ale każdy, kto ma dzieci niezbyt jeszcze duże, już wie, że to tylko takie chwilowe (choć wciąż piękne!) i czar pryska ;)… Bo tak naprawdę dookoła zwykle jest bałagan, bywa, ze pierniczki się pierniczą, a koty wskakują na choinkę i bawią się bombkami!

Jednak jest i na to sposób 🙂

Zwykle w szale sprzątania, gotowania i pieczenia, słyszymy o NUUUUDZIE! Już nie pomaga propozycja wspólnego przygotowywania się do świąt!

Ale! Tym co uratuje atmosferę i tak już napiętą są propozycje ZESTAWÓW Wydawnictwa AMEET dla dzieci!!!

„Buduj z wyobraźnią Boże Narodzenie”

„Buduj z wyobraźnią Boże Narodzenie” to zestaw, w skład którego wchodzi ponad 60 elementów – klocków LEGO – oraz dwie książki!!! Jedna z nich pomoże dziecku zbudować wszystkich bohaterów, którzy występują w świątecznych historiach zawartych w kolorowej książeczce!

Książeczka i klocki zachęcą dzieci do zabawy, pobudzą wyobraźnię i pozwolą na kreatywność! Są w niej bowiem nie tylko opowieści ze świątecznymi stworkami jako bohaterami, ale także instrukcje, dzięki którym każdy świąteczny stworek będzie dokładnie taki, jak na ilustracji! Kolejne kroki przedstawione na stronach korowej książki, ale i sama historia stworków (Pingwina, Śnieżka czy Elfiny), pozwolą na twórczość i kreatywność dziecka, które wykorzysta swój potencjał i puści wodze fantazji!

Druga książeczka, wchodząca w skład zestawu jest kolorowanką, ale i łamigłówką! Są w niej zawarte pytania, a także zadania do wykonania, które na pewno spodobają się dziecku! Zadania nie są zbyt trudne, zgodnie z podpowiedzią, rzeczywiście skierowane są do dzieci w wieku 5+, ale i nawet młodsze z pomocą rodziców poradzą sobie świetnie z rozwiązywaniem zadań!!! Dzień od razu stanie się mniej nudny i całkiem przyjemny! Święta mogą się więc odbyć!

ZESTAW „Przygoda w Lakeside”

Chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie lubi LEGO, ale jeśli dziecko nie do końca ma ochotę na historie świątecznych stworków, to może ZESTAW „Przygoda w Lakeside”, (w skład której wchodzą dwie książki, scenka do zabawy, figurka Schleich źrebaka rasy haflinger) poprawi humor i zajmie je na jakiś czas!

Jedna ze wspomnianych książek jest autorstwa Emmy Walden i nosi tytuł „Wspaniały dzień”. Opowiada ona o przyjaźni  Hannah, Sofii, Lisy oraz Sarah, które kochają konie! Wielkimi krokami zbliża się Gala charytatywnego wydarzenia w Lakeside, z którego zebrane fundusze będą mogły wesprzeć schronisko przyjaciela dziewczyn z Horse Club, pana Aruna Shah! Dziewczyny szykują się więc z radością na występ! Pomoc potrzebującym zwierzakom, to ich główny cel! Kostiumy szykuje już przyjaciółka – projektantka i właścicielka konia Blossom – Anna, a dla wszystkich przewidziane są  niespodzianki! Choć plany się nieco pokrzyżują, to jednak z każdego kłopotu jest zawsze jakieś wyjście, oczywiście jeśli działa się wspólnie!

Taka powieść przed świętami z pewnością poprawi nastrój!

Drugi dodatek, a mianowicie książeczka/zeszyt kreatywny – zadania i łamigłówki – „Zapraszamy do Lakeside” rozluźni, zrelaksuje, ale też pobudzi wyobraźnię! Będzie można sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązać kilka łamigłówek, przejść kilka labiryntów, programować, rozwiązać literowe łamigłówki, ale również zaprojektować stroje dla przyjaciółek z Horse Clubu! Kiedy już czytelnik pozna wszystkich bohaterów, przyjdzie czas i na zabawę źrebaczkiem, który jest przesłodki! Świetnie wykonany, sprawi wielką radość miłośnikom tych pięknych zwierząt! Sama scenka dołączona do zestawu, sprawdzi się doskonale podczas zabawy!!!

Okazuje się więc, że z pomocą AMEET święta się jednak odbędą!

Bardzo polecamy także inne genialnie wykonane zestawy AMEET!!! 🙂

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mów dobranoc!