Dookoła Świata – „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kalifornia” A. Mielech; Wilga

Dookoła Świata – „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kalifornia” A. Mielech; Wilga

EMI

Emi, to pozytywnie nastawiona do życia dziewczyna, która emanuje optymizmem! Wraz z przyjaciółkami tworzy Tajny Klub, do którego pewnego dnia przyjmuje również chłopca – Franka!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia” wydana w Wydawnictwie Wilga, to wartościowa, ale i pasjonująca książka dla młodych czytelników w wieku 8+! Agnieszka Mielech potrafi zainteresować czytelnika i porwać go w niezwykłą podróż natychmiast po otwarciu książki, a Magdalena Babińska dopełnia  pozytywne wrażenia z lektury ilustracjami!

O czym więc będzie opowiadać Emi???

Główna bohaterka wraz z przyjaciółmi wybiera się do Kalifornii! Pan Kaganek, ojciec jedynego chłopca w Klubie jest profesorem, który musi na jakiś czas zamieszkać z synem w Ameryce. Będzie on pracował jako wykładowca na jednym z kalifornijskich uniwersytetów a chłopiec przez jakiś czas uczyć się będzie w kalifornijskiej szkole, co oznacza niestety rozstanie z koleżankami! Chłopiec jest więc bardzo niezadowolony, ale pomysłowe mamy postanawiają  skorzystać z pewnego planu i wraz z całym Klubem polecieć do Kalifornii, by wesprzeć Franka! Ich głównym celem jest udział w projekcie i wizyta w kolonii słoni morskich (dzięki temu dostają fundusze na wyprawę), ale przy okazji zwiedzać będą najciekawsze miejsca w Kalifornii! Dotrą do Hollywood w Los Angeles, ale również do San Francisco, gdzie będą mieli okazję „zobaczyć” most Golden Gate i to dwa razy ;), zwiedzać będą  również Universal Studios, przejadą się słynną trasą wzdłuż Pacyfiku, a po drodze dotrą do kolonii słoni morskich! Będą mieli okazję również przejechać przez Park Narodowy Yosemite, gdzie czekać ich będzie spotkanie z niedźwiedziem! Tam będą podziwiać także największe na świecie sekwoje!

Przygoda czeka dosłownie na wyciągnięcie ręki!

CZYTAMY!

Emi oraz cały Klub naprawdę da się lubić! Pełne humoru dialogi, a także przemyślenia głównej bohaterki – bo książka jest czymś na kształt dziennika z podróży dziewczynki – sprawiają, że lekturę czyta się bardzo przyjemnie! Tym jednak, co dodaje książce wartości, są prawdziwe informacje, które autorka gromadzi w tekście! Podróż Emi i Tajnego Klubu mogłaby się wydarzyć naprawdę! Miejsca, które odwiedzają bohaterowie istnieją przecież w rzeczywistości, co więcej sama autorka również podróżowała po Kalifornii (Warto wskoczyć na jej profil FB i spojrzeć na ciekawe zdjęcia!)

Tym co podbiło serce moich córek, były wspomniane słonie morskie czyli mirungi, które od czasu lektury, odwiedzamy co jakiś czas wchodząc na link  umieszczony w książce (przekierowuje nas on na stronę z kamerą on-line prosto na plażę pełną tych niezwykłych ssaków!)!

Bardzo przyjemna lektura o przyjaźni, ale i o tym, że warto wspólnie cieszyć się życiem i starać się korzystać z rożnych możliwości, by spełniać marzenia! A jeśli nie ma w danej chwili możliwości na podróże, to z pewnością książka, choć na chwilę ukoi tęsknotę za wyprawami!

W tej serii wydana została również książka pt. „EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN. DOOKOŁA ŚWIATA. NOWY JORK”

Bardzo polecam!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc

obrazek dołączony do postu autorstwa Kasi 🙂