SŁOWA MAJĄ MOC – „Szept” Lynette Noni; Wydawnictwa Uroboros

SŁOWA MAJĄ MOC – „Szept” Lynette Noni; Wydawnictwa Uroboros

SŁOWA

Słowa mają moc… Wszystko zależy od tego, kto je wypowiada i z jaką intencją…

„Szept” Lynette Noni Wydawnictwa Uroboros, to pierwszy tom oficjalnie młodzieżowej serii, napisany w duchu science fiction… Muszę przyznać, że osobiście „młodzieżą” już nie jestem, natomiast książka PRZEMÓWIŁA do mnie głośno i wyraźnie! „Szept”, to niemal 380 trzymających w napięciu stron, które hipnotyzują czytelnika i zabierają go do jednego ze światów możliwych, który wciąga bez reszty!

Jane Doe – Obiekt Sześć-Osiem-Cztery – ???

Główna bohaterka powieści, to młoda dziewczyna, ukrywająca swoją tożsamość. Uparcie MILCZY, znosząc  przez ponad 2, 5 roku eksperymenty, które niszą jej psychikę. Jest przekonana, iż zachowując milczenie, ochroni świat przed samą sobą…  Jaka jest jej tajemnica i dlaczego nie chce się nią z nikim podzielić??? Ma 18 lat, nadano jej imię Jane Doe i jest w niej coś, co sprawia, że wszyscy dookoła traktują ją, jakby była bardzo niebezpieczną więźniarką… W zasadzie… Sama w taki sposób o sobie myśli!

Życie Jane, która została przniesiona ze szpitala psychiatrycznego do rządowej siedziby, toczy się wokół cierpienia i walki o każdy kolejny oddech… Jednak, jak to w życiu i w książkach bywa, pewnego dnia na jej drodze pojawia się młody mężczyzna o imieniu Landon Ward. To siostrzeniec szefa tajnego rządowego ośrodka, ewaluator, który ma wpłynąć na Jane… Dziewczyna zaczyna tracić kontrolę nad swoimi uczuciami, jednak to zaledwie początek jej trudnej drogi…

Nie jest to jednak powieść o miłości!

„Szept” to historia dziewczyny, która wplątana w niezwykle zawiłą sytuację nie wie, co jest prawdą, a co fałszem, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem… Wie, że ona sama jest „potworem”… Jednak, czy to przekonanie jest zgodne z rzeczywistością??? W tej książce nie ma prostych odpowiedzi!

Autorka  Lynette Noni genialnie wykreowała główną bohaterkę, która mając lat 18, zachowuje się i postępuje, a nawet myśli, jak młoda dziewczyna w tym wieku (a często zauważam, iż w powieściach bohaterowie są wykreowani przez autorów – jeśli chodzi o dojrzałość – „ponad” swój wiek…). Sama główna postać kobieca, genialnie dopracowana, jest niezwykle przekonująca! I nawet jeśli odbiorca zastanawia się, czy to możliwe, że bohaterka naprawdę nie dochodzi do niektórych przecież oczywistych wniosków sama, to po chwili przypomina sobie, że Jane ma lat 18 i rzeczywiście ma do tego prawo! Świat, który dla niej stworzyła Noni jest pełen genialnie dobranych szczegółów, pasujących do siebie niczym świetnie skrojone puzzle. I to puzzle 3D!

PO PROSTU GENIALNY „SZEPT”

„Szept” jest pełen zawiłości, akcja porywa, a cała masa niewiadomych sprawia, że możliwości są naprawdę nieograniczone! Stąd też z taką ciekawością przewraca się kolejne strony, nie będąc do końca pewnym, czy nasze przypuszczenia okażą się zgodne z zamysłem autorki!

Powieści science-fiction potrafią „sponiewierać” czytelnika, dają mu alternatywną rzeczywistość, dzięki której jego wyobraźnia działa ze zdwojoną siłą! Mają w sobie moc, która sprawia, że zauważamy rzeczy, które do tej pory były gdzieś ukryte. W przypadku powieści „Szept” każdy detal, szczegół, staje się niezwykle istotny, a to sprawia, że czytelnik z uwagą śledzi kolejne losy bohaterów i zawiłości skomplikowanej fabuły!

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

 

Baaaardzo polecam, nie tylko młodym czytelnikom!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc