ZWIERZĘCY ZESPÓŁ – „Cześć i czołem” A. Elbanowska, A. Dudek; Mamania

ZWIERZĘCY ZESPÓŁ – „Cześć i czołem” A. Elbanowska, A. Dudek; Mamania

„Cześć i czołem”

Nasze dzieci są mądre i skore do zabawy. „Mówią” do nas nawet wtedy, kiedy jeszcze nie potrafią wypowiedzieć konkretnych słów! Książeczki, które towarzyszą dzieciom  w nauce i w zabawie pomagają w komunikacji i w nauce mówienia! Maluchy lgną do nich, ponieważ zwykle są one kolorowe i idealnie dopasowane do ich potrzeb. Tym jednak, co sprawia, że z radością wyciągają w stronę swoich opiekunów rączki z książeczką i proszą o wspólny czas, jest miłość! A czytając pokazujemy dziecku, że jest dla nas ważne! Taka aktywność pogłębia więź z Małym-Wielkim Człowiekiem!

Tekst Agnieszki Elbanowskiej, ilustracje Agaty Dudek

„Cześć i czołem”, książeczka autorstwa Agnieszki Elbanowskiej z ilustracjami Agaty Dudek wydana w Wydawnictwie Mamania, to prosta i równocześnie genialna propozycja skierowana do malucha! Przede wszystkim jest pełna kolorów! Przyciąga spojrzenie, kiedy znajdzie się w zasięgu wzroku odbiorcy! Kontrastowe barwy działają żywo na małego czytelnika, a same ilustracje przedstawiające wesołe zwierzaki sprawiają mu radość!!

Propozycja Agnieszki Elbanowskiej (reżyserki, montażystki i fotografki) jest pozornie niedużą książeczką… Pozornie – ponieważ, kiedy przewracamy kolejne kartonowe strony mamy wrażenie, że tajemniczo skrywa ona w sobie kolejne i kolejne rymowanki! Dla mnie to jakieś czary!!! Wesołe ilustracje Agaty Dudek – znanej choćby ze współpracy z Małgorzatą Nowak (wspólny projekt ACAPULCO STUDIO) są proste, ale genialne! Wszyscy wiemy, że mały czytelnik potrzebuje jasnych komunikatów i prostych informacji, a takie otrzymuje dzięki ilustracjom Dudek i zwięzłym tekstom Agnieszki Elbanowskiej. Nie zapominajmy, że w bonusie dostaje jeszcze o przede wszystkim wielką przyjemność ;)!

 

kotki, pieski, foka czy żółwik???

Tytuł a równocześnie hasło „Cześć i czołem”, to zachęta dla dziecka, by zapoznało się i przywitało z kolejnymi bohaterami tej naprawdę przemiłej książeczki! Na jej stronach dziecko spotka kotka, pieska, baranka, niedźwiadka czy fokę, ale i jeszcze całkiem sporo innych zwierzaków! Rymowana namowa do działania – autorka bowiem chce zaangażować poprzez tekst małych czytelników –  zachęci do zabawy! Dziecko może ćwiczyć mowę, wraz z opiekunem powtarzając wybrane słowa – w tym również te dźwiękonaśladowcze!

Jak wita nas piesek? A jak kotek? Co maluch odpowie kukułeczce, która zapuka do drzwi???

Czy słodki prosiaczek dostanie buziaczka???

Z pewnością tak!!!

„Cześć i czołem” to idealna książka dla malucha, który pragnie kontaktu z opiekunem i wspólnej z nim aktywności!!! Tekst i ilustracje przemawiają do dziecka nawet 6-miesięcznego! Z przyjemnością w zabawę zaangażuje się również i 3-latek!!! Każdy maluszek znajdzie w niej coś dla siebie!!!

Bardzo polecam!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc