DETEKTYWI NA KÓŁKACH – „Gwiazda Blachonosego” M. Kozioł; Bumcykcyk

DETEKTYWI NA KÓŁKACH – „Gwiazda Blachonosego” M. Kozioł; Bumcykcyk

SZYFRY, ZAGADKI, PRZYGODY!

Mam dobrą wiadomość dla miłośników zagadek i szyfrów!

Jeśli jeszcze nie wiecie, to  w zeszłym roku w listopadzie ukazała się już trzecia część serii Detektywi na kółkach autorstwa Marcina Kozioła, a mianowicie „Gwiazda Blachonosego”!!!

  • Pierwszy tom zatytułowany „Skrzynia Władcy Piorunów” to lektura uzupełniająca dla klas 4-8! To historia Julki, Toma i Spajka, którzy łamią szyfry, narażają nawet swoje życie, żeby odnaleźć porwanego ojca Toma!!!  Ale to także historia wielkiego odkrywcy Nikoli Tesli! Trzymająca w napięciu książka, dostarcza sporo wrażeń miłośnikom zagadek!
  • Kolejny tom, to „Tajemnica zaginionej Harfy”, a jej akcja rozgrywa  się w Egipcie! Trójka przyjaciół trafia na  przemyt, do tego staje się posiadaczami tajemniczej mapy, tak zaczyna się kolejna niebywała przygoda detektywów… Dodać należy, iż to również historia pewnej wybitnej kobiety – Dorothy Eady, która zajmowała się historią  starożytnego Egiptu i była niezwykła osobą! w drugiej części na czytelnika będzie czekało również całkiem sporo zagadek do rozwikłania!
  • Trzeci tom noszący tytuł „Gwiazda Blachonosego” został napisany w bardzo podobnej konwencji! Tym razem Julka, Tom i Spajk wybierają się na konferencję do Danii… Co ich tam czeka??? Czy wrócą cali i zdrowi???

„Gwiazda Blachonosego”

Trzecia część „Detektywów na kółkach” jak wspomniałam rozgrywa się w Danii oraz w Szwecji! Julka, która jest niepełnosprawną, jeżdżącą na wózku nastolatką (skończyła 15 lat), ma wygłosić referat w planetarium imienia Tychona Brahe. Do Danii przybywa ze swoim przyjacielem Tomem oraz z psem asystującym Spajkiem vel Biszkoptem! Już w Kopenghadze czeka na nich pierwsza dziwna sytuacja, Julka zostaje zamknięta w skrytce na narzędzia, a Spajk… Spajk zostaje porwany!!!

Pełna przygód i wartkiej akcji lektura, zabierze czytelnika nie tylko w różne, realnie istniejące w Danii i w Szwecji miejsca, ale także odsłoni tajemnice z przeszłości!!! Astronom, alchemik, drukarz i kartograf – Tycho Brahe – będzie również w pewnym sensie bohaterem tej książki! Wszystkie informacje dotyczące duńskiego astronoma, które przedstawi autor, są jak najbardziej prawdziwe. Dzięki lekturze, czytelnik dowie się, czym jest słynna Gwiazda Blachonosego! Poza tym zgłębi nieco historii astronomii… Ale również porwie go fikcyjna historia! Będzie on mógł bowiem poznać motywy pewnego „Ktosia”, który posunie się do szantażu, by wykorzystać Julkę i Toma w swojej sprawie! Na czytelnika trzeciego tomu „Detektywów na kółkach” czeka naprawdę całe mnóstwo zagwozdek i niebywale trudnych zagadek do rozwiązania! A poza tym… Poza tym czeka go również świetna zabawa, sporo śmiechu i… Psich amorów! 😉

KSIĄŻKI DLA NASTOLATKÓW

Marcin Kozioł potrafi doskonale budować napięcie! Właściwie przez całą lekturę nie pozwala młodemu czytelnikowi na oddech! (No, może właśnie wtedy, kiedy pisze o Tychonie czytelnik ma szansę złapać jeden, czy dwa oddechy 😉 ) Fikcyjne wydarzenia porywają odbiorcę, choć zainteresują go również te prawdziwe historyczne, związane z astronomem i jego życiem, perypetie. Autor dba o szczegóły (wszelkie informacje, które mają historyczne znaczenie, zostały sprawdzone przez niego  i skonsultowane bardzo dokładnie), a dodać warto, iż na podstawie opisów miejsc, w których rozgrywa się fikcyjna akcja, można rzeczywiście wybrać się w podróż śladami Tycho Brahe! (Sama po cichu liczę kiedyś na taką wyprawę, z pewnością zabiorę ze sobą „Gwiazdę Blachonosego”!)

CZYTAMY, POZNAJEMY, BAWIMY SIĘ

„Gwiazda Blachonosego” spodoba się ciekawym, lubiącym przygody i szyfry, a także kryminalne zagadki nastolatkom! Bo dodać należy, że Marcin Kozioł jest mega pozytywnie zakręcony na  punkcie szyfrów, ale i starych komputerów, choć nie tylko! Kocha zwierzaki – konie, psy i koty, a do tego uwielbia pracę z młodymi ludźmi! Myślę, że to wszystko oddaje jego twórczość! Podczas lektury kolejnych tomów, mamy poczucie, iż książką oprócz rozrywki, daje nam także sporo solidnych informacji o świecie, ludziach, ale i historii!

Wydawnictwo Bumcykcyk zaprasza wszystkich miłośników szalonych przygód!!!

A na końcu, na okładce, czeka na tych szalonych czytelników szyfr! Niby nietrudny, a jednak… Trzeba nieco pogłówkować! Nam się udało! Wam życzymy powodzenia!!!

I bardzo polecamy książki Marcina Kozioła! 🙂

Joanna Kietlińska z Hanią i Kasią

Panu Marcinowi dziękujemy za piękny autograf i niespodziankę w postaci książki!

A my szukamy Gwiazdy Blachonosego… Na niebie… A może jednak na ziemi…???