„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Dookoła świata. Nowy Jork” A. Mielech; Wilga

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Dookoła świata. Nowy Jork” A. Mielech; Wilga

EMI I TAJNY KLUB SUPERDZIEWCZYN I JEDNEGO SUPERCHŁOPAKA

Emi… a w zasadzie Stanisława Emilia Gacek, to bohaterka, z którą naprawdę warto się zaprzyjaźnić! Nie tylko dlatego, że można dołączyć do jej Tajnego Klubu Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka), ale przede wszystkim ze względu na przygody, które Emi proponuje!!! A z Emi rzadko czytelnik się nudzi, ośmielę się nawet napisać, że NIGDY SIĘ NIE NUDZI!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Dookoła świata. Nowy Jork” to kolejna w serii „Dookoła świata” książka Agnieszki Mielech, wydana w Wydawnictwie Wilga!

UWAGA TO NOWY JORK, WIELKIE JABŁKO, STOLICA ŚWIATA!!!

Tym razem bohaterowie wybierają się do Nowego Jorku. Jakieś pół roku wcześniej gościli u Franka i Profesora Kaganka w Kalifornii („Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Kalifornia”), a tym razem Nowy Jork ze wszystkimi jego atrakcjami czeka na młode, ciekawe świata dzieciaki! I choć sam wyjazd wisi na włosku, bo przecież podróże są kosztowne, a i niektórzy mają już plany na nadchodzący czas, to jednak Klub nie byłby Klubem, gdyby nie zaciętość, optymizm i wspólne działanie! Emi, Flora, Faustyna oraz Aniela z radością odwiedzą Franka, który choć początkowo jest sceptyczny (marzą mu się matematyczne zadania konkursowe), w końcu będzie bardzo cieszył się z wizyty swoich przyjaciółek!

CZYTAMY I ZWIEDZAMY!

Książka oprócz ciekawej akcji, proponuje czytelnikowi coś naprawdę ekstra, a mianowicie wspólne zwiedzanie Nowego Jorku! Wraz z Emi młody czytelnik będzie mógł poznać „stolicę świata” czyli Wielkie Jabłko!  Będzie miał szansę przejechać się metrem, żółtą taksówką (ach te korki 😉 ), zobaczy co dzieje się na Manhattanie, przejdzie się Piątą Aleją, która ciągnie się przez 10 km (!!!), wjedzie windą na 86 piętro Empire State Bulding,  zawita na Dworcu Głównym Grand Central, będzie miał również szansę wraz z przewodnikiem Jeffem obejrzeć wystawy w muzeum MoMA! Poza tym uda się mu również obejrzeć sztukę na Broadwayu – poza tym jeszcze kilka innych atrakcji, które czekają na niego w książce Agnieszki Mielech!!! I choć Klub nie weźmie udziału w wysławionym Sylwesterze na Times Square, to i tak jego członków czekają inne przyjemności! Wśród nich: nowe znajomości choćby z psem Astorem i jego panem Mark’iem, przewodnikiem w muzeum Jeffem, czy  restauratorem Edem – nowe przyjaźnie z pewnością pozostaną na długo w sercach klubowiczów!!!

Książka Agnieszki Mielech jest niezwykle ciepłą, ciekawą, ujmującą propozycją dla młodych czytelników! Jest w niej przygoda, ale również interesujące informacje o świecie, w tym wypadku głównie o Nowym Jorku! Sprawdzone wiadomości, mogą posłużyć młodym czytelnikom, są one bowiem jak najbardziej autentyczne! I takie książki właśnie lubię! Jest w nich zarówno śmiech, relaks, jak i zabawa, ale również wiedza, która może się przydać naszym pociechom!!!

Jak najbardziej polecam i cieszę się na kolejne tomy w serii!!!

Cheers Pani Agnieszko i cały Klubie Superdziewczyn!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc