WSZECHŚWIAT – „Przewodnik po WSZECHŚWIECIE” Lucy i Stephen Hawking; Zysk i S-ka

WSZECHŚWIAT – „Przewodnik po WSZECHŚWIECIE” Lucy i Stephen Hawking; Zysk i S-ka

Per aspera ad astra!

Wszyscy, którzy zakochali się w serii o George’u autorstwa Lucy i Stephena Hawking  (chłopcu który podróżuje po Wszechświecie) ucieszy fakt, że na polskim rynku wydawniczym pojawił się „Przewodnik po Wszechświecie”. Jeden z bohaterów wspomnianej serii, a mianowicie ojciec Annie (przyjaciółki George’a) – naukowiec Eric – pisze w „George i tajny klucz do Wszechświata” taki podręcznik dla dzieci… Okazuje się, że „Przewodnik po WSZECHŚWIECIE” powstał naprawdę i nie jest tylko fikcyjnym tworem! Pomysł stał się inspiracją, by książka taka dotarła do młodego czytelnika i właśnie pojawiła się na polskim rynku wydawniczym w Wydawnictwie Zysk i S-ka!

WSZECHŚWIAT

Jak powstał Wszechświat, czy jesteśmy jedynymi jego mieszkańcami? Czy istniało kiedyś życie na Marsie i czy spotkamy się kiedyś twarzą w twarz z „obcymi”??? Czym są czarne dziury i skąd o nich wiedzą naukowcy, skoro przez pewien czas nie było ich można zobaczyć…?

czarna-dziura

Co, na dzień dzisiejszy, wiemy o genetyce, zmianach klimatycznych i innych istotnych dla naszego istnienia kwestiach?   Na te przeróżne pytania nie ma prostych odpowiedzi, a jednak Przewodnik stara się udzielić jak najwięcej informacji na tematy, które odważnie podejmuje! Nie zapomina również o Człowieku, który żyje na Ziemi i zadaje sobie tego typu pytania!

„Przewodnik po Wszechświecie” autorstwa Lucy i Stephena Hawking to książka, w której rozważa się tematy dotyczące Kosmosu i praw w nim rządzących!  Autorzy prezentują naukowe teorie, dotyczące Kosmosu, Ziemi i Człowieka, które przedstawiają bardzo przystępnie. Książka skierowana jest do młodych czytelników, którzy mają szansę zobaczyć jak działa Wszechświat, a w nim również i Człowiek! Tematy, które zostały poruszone w przewodniku rzeczywiście nie są łatwe! Zamysłem autorów (bo teksty zebrała córka nieżyjącego już Stephena Hawkinga – Lucy Hawking, która pracowała wraz z ojcem nad popularyzacją wiedzy) było, aby wiedzę naukową  przedstawić w sposób zrozumiały dla laika czy początkującego młodego naukowca.  Starania powiodły się i choć są rozdziały bardziej skomplikowane, to jednak całościowo książka przemawia do młodego czytelnika i jest niezwykle pomocna w zrozumieniu wielu kwestii z pogranicza różnych dziedzin wiedzy!

WIEDZA I NAUKA

„Przewodnik po Wszechświecie”  to zbiór informacji – jak we wstępie zaznacza Lucy Hawking – przekształcona dzięki współpracującym z nią naukowcom, w wiedzę. Wśród naukowców obok prof. Stephena Hawkinga, głos zabiorą prof. Tamsin A. Mather (University of Oxford), chemik dr Toby Blench, psycholog dr Sophie Hodgetts, inżynier lotniczy NASA Allyson Thomas, dr Seth Shostak i wiele innych osób, które badają Wszechświat i zajmują się jego eksploracją! Proste pytania, jakie może zadać każde dziecko, są jednak potraktowane bardzo poważnie. Naukowcy postarali się na nie odpowiedzieć jak najbardziej wyczerpująco, a przy tym, obrazowo. Aby pomóc czytelnikowi, w książce znajdują się ilustracje, które wyjaśniają skomplikowane tematy. Niewątpliwie, będzie to pasjonująca lektura dla wszystkich, którzy kochają rozgwieżdżone niebo!

„Przewodnik po WSZECHŚWIECIE” to wymagająca lektura dla młodych ludzi, którzy mają już jakąś wiedzę na temat Wszechświata. Tutaj będą mogli poczytać o wielu ciekawych teoriach, a do tego będą mogli poznać i teorię i zastosowanie! Dodatkowo będą mieli szansę zastanowić się nad innymi, choćby etycznymi kwestiami, które pojawiają się podczas zgłębiania wiedzy!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska -Tam,, gdzie matka mówi dobranoc