Seria „Encyklopedie obrazkowe” JEDZENIE i WODNY ŚWIAT – Wydawnictwo Wilga

Seria „Encyklopedie obrazkowe” JEDZENIE i WODNY ŚWIAT – Wydawnictwo Wilga

OBRAZKI

Dzieci zdobywają wiadomości o świecie z wielu źródeł, a młody umysł chłonie wszelkie dostępne informacje.  Obok obserwacji, źródłem wiedzy może być (i dla wielu jest!) KSIĄŻKA!  W wypadku Wydawnictwa Wilga zawsze można liczyć na to, że będzie ona nie tylko interesująca, ale i jej treść będzie dobrana i szczegółowo dopracowana pod kątem potrzeb dziecka, nawet jeśli treść stanowić będą głównie, jak w tym przypadku… OBRAZKI!

„Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie” oraz „Encyklopedia obrazkowa. Wodny świat” , to kolejne pozycje w serii Encyklopedia obrazkowa, w której wcześniej wydano „Encyklopedia obrazkowa. Zwierzęta” oraz „Encyklopedia obrazkowa. Przyroda”. Tak jak i ich poprzedniczki, nowości od Wilgi zaskakują przepięknymi ilustracjami! A nie od dziś wiemy, że często to właśnie ilustracje zapamiętuje się najszybciej i to one przemawiają najlepiej do malucha!!!

Tytuł: „Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie”

Autor: Praca zbiorowa

Data premiery: 2021-02-10

„Encyklopedia obrazkowa. Jedzenie”

to zbiór bardzo ciekawie podzielonych na kategorie obrazków, przedstawiających pożywienie! Jest to doskonała propozycja dla małego kucharza, który próbuje swoich sił w gotowaniu, pieczeniu, czy komponowaniu dań! Ale również może się okazać inspirująca dla małego niejadka!

TO PRZEPYSZNA KSIĄŻKA!!!

Z niej młody czytelnik dowie się m.in. z  jakich przypraw najchętniej korzysta się w kuchniach różnych krajów! Ponadto będzie on mógł nie tylko poznać ich nazwy, ale również zobaczyć, jaki mają kolor i często w jakiej postaci występują w naturze!

przyprawy

Dzięki realistycznym ilustracjom, wyobraźnia dziecka zadziała idealnie!!! Kolejne kategorie, wśród których znajdziemy m.in śniadania, wypieki, ciasta, sklep rybny, kawiarnia, kuchnia hiszpańska, kuchnia hinduska, kuchnia grecka, street food itp. itd. przybliżą młodemu czytelnikowi wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego, jakie potrawy spożywa się tradycyjnie w różnych regionach świata! Książka prezentuje te najbardziej popularne dania oraz składniki tych dań: warzywa, owoce, ale również i rodzaje mięs, ciast, czy tortów!

ciasta-torty

Maluch będzie mógł zobaczyć, co takiego powinno znaleźć się w spiżarni, sklepie rybnym, czy w delikatesach! Ilość obrazków przyprawia o zawrót głowy! Są one naprawdę doskonale  dobrane do kolejnych kategorii, które intuicyjnie mały czytelnik rozpoznaje! Aż chce się wszystkiego spróbować natychmiast!!!

Tytuł: „Encyklopedia obrazkowa. Wodny świat.”

Autor: Praca zbiorowa

Data premiery: 2021-02-10

„Encyklopedia obrazkowa. Wodny świat”

to z kolei książka, na którą składa się zbiór obrazków podzielonych według kategorii, przedstawiających wszystko, co kojarzy nam się z wodą, oceanem i morzem!!! Utrzymana w błękitach okładka, zachęca czytelnika to tego, by zajrzał do środka i poznał treść, której większość stanowią OBRAZY!

Bo tutaj oczywiście najważniejsze są również ilustracje, podpisane nazwami, by dziecko nie miało żadnych wątpliwości w identyfikacji. Dzięki temu mały czytelnik może poznać nie tylko wygląd wodnych stworzeń, rafy koralowej, ptaków, roślin, ale również może  dowiedzieć się, jak nazywają się kolejne podwodne żyjątka czy rośliny! Podzielone według kategorii obrazki, podobnie jak i w całej serii, pozwalają na to, by mały czytelnik sam zaczął kojarzyć i układać w swojej głowie informacje! Ponadto dla ciekawych świata dzieci, w książce pojawiły się także obrazki zebrane w kategorii: sprzęt do nurkowania, wraki statków, maszyny podwodne, a więc wszystko, co zostało wytworzone również przez człowieka, a ma związek z wodnym światem!!!

Na każde dziecko, które kocha wodę i podwodny świat, encyklopedia okaże się skarbcem!!!

Wydawnictwo Wilga przybliża dzieciom za pomocą obrazów wiedzę! Cała seria robi wrażenie, zaskakuje, ale i sprawia, że maluch chce próbować, poznawać, dowiadywać się coraz więcej o świecie!

Bardzo polecam całą serię dla dzieci w wieku 3-5 lat, choć i starszych również!!!

 

Joanna Kietlińska – tam, gdzie matka mówi dobranoc