DZIENNIKI NIKKI – „Nikki podrywaczka” i „Królowa dramatu” R.R.Russel; Akapit Press

DZIENNIKI NIKKI –  „Nikki podrywaczka” i „Królowa dramatu” R.R.Russel; Akapit Press

DZIENNIKI NIKKI

Nikki, bohaterka serii autorstwa Rachel Renee Russell, to dziewczyna „nie do podrobienia”! Ktoś mógłby rzec, że jej dzienniki są niezbyt mądre… Ale nie oszukujmy się! W pewnym wieku jest się po prostu szalonym i bywa się mało rozgarniętym… Choć… to może złe określenie i stwierdzenie, że Nikki jest nierozgarnięta! Ona pisze w swoim dzienniku/pamiętniku to, co myśli! Jej przygody są zupełnie zwyczajne, jednak kiedy czytelnik poznaje perypetie bohaterki, która ma młodszą siostrę i dwie świetne przyjaciółki oraz jednego poważnego wroga, to śmieje się na całego!!! Bo te historie i refleksje Nikki są adekwatne do jej wieku, a przy bardzo humorystyczne!!!

„Nikki podrywaczka” oraz „Królowa dramatu” to tomy, które pojawiły się w serii „Dzienniki Nikki” już jakiś czas temu! Wydane w Wydawnictwie Akapit Press, cieszą młode czytelniczki, które mają dla siebie coś na kształt popularnego „Dziennika cwaniaczka” Jeffa Kinneya! Jednak Nikki jest chyba bardziej oryginalna i nieco mądrzejsza ;)!!!

„Nikki podrywaczka” (TOM 6)

W tomie „Nikki podrywaczka” główna bohaterka przeżywa swoje kolejne przygody! Tym razem umawia się z Brandonem, któremu podarowała na urodziny talony do restauracji o nazwie  Świrburger… Chłopak jednak nie do końca może dogadać się z Nikki, tym bardziej, że dziewczyna wyczytała w magazynie dla nastolatek, jakie są oznaki braku zainteresowania ze strony chłopaków!!! No i jak to u Nikki bywa, połowa całej historii dzieje się w JEJ GŁOWIE! Brandon jest przyjacielem, który w zasadzie wciąż nie do końca rozumie „o co chodzi dziewczynom”, ale wyraźnie czuje miętę do Nikki! Najgorsze jest jednak to, że ta paskudna MacKenzie Hollister zaczęła na niego polować i jak zwykle gra nieczysto!!!  „Nikki podrywaczka” będzie więc pełna nieporozumień i niedopowiedzeń, ale i jak zwykle okaże się bardzo humorystyczna. Oczywiście z morałem na końcu!!!

Czasem warto posłuchać drugiej strony, a przynajmniej dać się jej wypowiedzieć!!! 😉

„Dzienniki Nikki. Królowa dramatu” (TOM 9)

Królowa dramatu to zdecydowanie nie jest określenie, jakie można by użyć opisując Nikki ;). Po raz kolejny to MacKenzie, odwieczny wróg Nikki, ostro namiesza w życiu naszej bohaterki i to właśnie ona będzie tytułową Królową dramatu!!! A wszystko zaczęło się od wstrętnego robala i dobrego serca Nikki… Nikki zdjęła zdechłego insekta z włosów MacKenzie, lecz oczywiście ta jej nie uwierzyła, a robal był tak obrzydliwy, że MacKenzie aż zwymiotowała na jego widok! I niestety ktoś nakręcił filmik… Reputacja wroga numer jeden Nikki od tej pory zawisła na włosku!!! I choć życie toczyłoby się dalej, to niestety Nikki „gubi” swój dziennik, który dostaje się w niepowołane ręce… Zgadnijcie kogo!!! To czego dowiecie się z dziennika Nikki, tym razem zwali Was z nóg, bo będzie to dziennik i Nikki i MacKenzie…

Zarówno „Nikki Podrywaczka”, jak i „Królowa dramatu”, to książki całkiem na wesoło, ale jak wspomniałam, to również powieści z morałami! Dodatkowo z ilustracjami, które rozbawią każdego!!!

I to właśnie lubię, bo podczas miłej lektury można zastanowić się nad postępowaniem bohaterów! Z pewnością ich pomysły dadzą sporo do myślenia młodym czytelnikom! Może zastanowią się sami nad sobą, nad swoimi koleżankami w szkole, nad wrogami i przyjaciółmi??? Z pewnością cała seria „Dzienników…” będzie skarbnicą mądrości, ale taką z humorem  i dystansem do świata nastolatek!!!

CAŁĄ SERIĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ

Bardzo polecamy, zwłaszcza że właśnie nadszedł kolejny tom „(Nie)szczęśliwe urodziny”!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc