MAMA ZAWSZE WRACA – „Małe sówki” M. Waddell; Mamania

MAMA ZAWSZE WRACA – „Małe sówki” M. Waddell; Mamania

Tytuł: ,,Małe sówki”

Autor: Martin Waddell

Ilustracje: Patrick Benson

Przekład: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021 

BO MAMA ZAWSZE WRACA

Kto jest najważniejszy w życiu małej istoty???

Bez względu na to czy małą istotą jest człowiek, ptak, pies, kot czy koń, na początku życiowej ścieżki najważniejsza w życia jest oczywiście MAMA!

Właśnie o miłości i przywiązaniu do mamy, mówi cudowna kartonowa książeczka pt. „Małe sówki” autorstwa Martina Waddella irlandzkiego autora książek dla dzieci, z ilustracjami Patricka Bensona, wydana właśnie w postaci kartonowej przez Wydawnictwo Mamania!

Bohaterkami tej niepozornej książeczki są małe sówki, które pewnego dnia budzą się i przestraszone stwierdzają, że obok nich, brakuje ukochanej mamy…

Gdzie jest mama? Czy wróci???

Małe sowy wychodzą wspólnie przed dziuplę i każda na dwój sposób tęskni i wyczekuje mamusi!

Ale mama przecież zawsze WRACA!!!

MAŁE SÓWKI

„Małe sówki” to książeczka, która wzrusza, roztkliwia, sprawia, że chcielibyśmy małe bohaterki utulić i pocieszyć! Rozstania i powroty są wpisane w życie każdego… Trzeba tylko powoli nauczyć się samodzielności i nie płakać, kiedy mama wybierze się na polowanie… I choć czas nieco się dłuży, to wspólnie można się pocieszać i wspierać!

Taka właśnie jest ta mała kartonowa książeczka, z naprawdę słodkimi bohaterkami mądrymi sowami, wzruszająca i dająca nadzieję! Ilustracje oddają klimat ciemnego lasu, ale równocześnie zwracają uwagę na piękno przyrody, a zwłaszcza ptaków – sów! Bezpieczna dziupla, a potem wspólne wyczekiwanie mamy, która chyba nie pierwszy raz poleciała, zostawiając swoje maluszki na chwilę, to doskonały trening dla dziecka, które uczy się tego, że mama, choć czasem znika, zawsze WRACA!

Zarówno tekst Martina Waddella, jak i ilustracje Patricka Bensona (które mają już niemal 30 lat!), trafiają w serce zarówno małych czytelników, jak i również ich rodziców. Idealna na wspólne czytanie i rozmowy o małych/wielkich problemach naszych pociech!

Urzekająca, magiczna, słodka! Od takich książek zaczyna się także miłość do przyrody!

Książeczka doskonała już nawet dla Roczniaczka!

Bardzo polecam

Joanna Kietlińska  – Tam, gdzie matka mówi dobranoc