KSIĄŻKOŻERCY – Lulu i Martyna; Anna Paszkiewicz; Wilga

KSIĄŻKOŻERCY – Lulu i Martyna; Anna Paszkiewicz; Wilga

Książkożercy

Książkożercy, to niezwykle ciekawa seria Wydawnictwa Wilga, stworzona  specjalnie dla ciekawych świata dzieci! Idea cyklu Książkożercy, to dotrzeć do młodych czytelników, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z samodzielnym czytaniem! Aby zachęcić ich do sięgnięcia po książkę, historie przedstawione w serii Książkożercy są ciekawe i dopasowane do młodych czytelników (głównie w wieku wczesnoszkolnym)!

Dla większości młodych ludzi nauka czytania bywa trudną sztuką. Właśnie w jej doskonaleniu mają pomóc kolejne książki wydawane przez Wydawnictwo Wilga! Trzypoziomowa seria (podzielona kolejno na poziomy A, B i C różniące się od siebie głownie długością tekstu oraz poziomem trudności), może wspomagać początkującego czytelnika!

Anna Paszkiewicz jest autorką dwóch kolejnych książeczek z serii!

„Lulu – świnka na medal”

W pierwszej, przedstawia  sympatyczną bohaterkę o imieniu Lulu. Świnka uratowała życie swojej opiekunce, która dostała zawału. Gdy ta źle się poczuła i zasłabła,  Lulu wybiegła na ulicę i zwróciła uwagę jednego z nadjeżdżających kierowców, który zadzwonił po karetkę.

Historia Lulu i Państwa Altsman jest oparta na faktach i naprawdę spodoba się młodemu czytelnikowi. „Lulu – świnka na medal” to poziom A, dlatego też zdania są krótkie, nieskomplikowane, a historia ciekawa i  wciągająca! Ilustracje Bartłomieja Kordowskiego pomagają dziecku w zrozumieniu tekstu, są kolorowe i bardzo przyjemne w odbiorze! Lulu wygląda na nich przesłodko! Na końcu tekstu obok motywujących naklejek, czytelnik znajdzie kilka pytań, które odnoszą się do tekstu. Łatwo więc sprawdzić, czy  zrozumiał on tekst i historię Lulu!

 

 

„Bądź jak Martyna”

Druga książeczka, również autorstwa Anny Paszkiewicz, to pozycja pt. „Bądź jak Martyna”.  Książeczka zaliczona została do poziomu C. Opowiada o Zosi, która uwielbia znaną podróżniczkę i prezenterkę telewizyjną Martynę Wojciechowską i chce być dokładnie taka, jak jej idolka!

Ta historia, to podsumowanie dokonań kobiety, którą podziwia cała Polska. Czytelnik dowie się z niej nie tylko o spełnionych marzeniach Maryny Wojciechowskiej, ale  również będzie miał szansę zainspirować się tą niezwykłą postacią. Może brać z niej przykład, ale i dowiedzieć się, co robić, aby móc spełniać także i własne marzenia! Zosia, która jest bohaterką książki jest aktywną dziewczynką, która pragnie poznawać i zwiedzać cały świat… Planuje podróże, a nawet wybiera się w miejsca, o których marzy – na razie korzystając ze swojej bujnej wyobraźni!!!

Ilustracje Katarzyny Urbaniak pokazują Martynę Wojciechowską, spełniającą swoje kojne marzenia – wspinaczkę na Mount Everest, rajd Dakar, nurkowanie z rekinami… Ale również Zosię, która póki co, bawi się wspaniale, odgrywając rolę swojej ukochanej Martyny i zachęcając do zabawy swoich bliskich! Jestem pewna,  że książeczka nie tylko pozwoli na to, by zapamiętać, kim jest Martyna Wojciechowska, ale również  zachęci do aktywności, do czytania, ale także do zabawy! Jest bowiem także skarbnicą dobrych pomysłów na spędzenie miło dnia. NA końcu książeczki, tak jak zwykle czekają na czytelnika naklejki i pytania podsumowujące lekturę.

satysfakcja i radość

Propozycje w serii Książkożercy Wilgi pozwolą dziecku poczuć satysfakcję z kolejnych przeczytanych samodzielnie  książek, ale także pobudzą wyobraźnię i pozwolą miło spędzić czas!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc