Lamy z Altiplano – „LAMA MANIA” Francoise de Guilbert; Muchomor

Lamy z Altiplano – „LAMA MANIA” Francoise de Guilbert;  Muchomor

Autor: Françoise de Guibert
Ilustracje: Anne-Hélène Dubray                                                                                                                                Wydawnictwo: Muchomor                                                                                                                                                            Data wydania: 2021-02-25
Liczba stron:44

 

Lamy są piękne! Sprawiają wrażenie dam, które niczym się nie przejmują i wszystko mają w…nosie 😉

Sekret pięknych lam???

Jedz malutko i długo przeżuwaj!  😉

„Lama Mania” to oryginalna propozycja dla miłośników i miłośniczek tych wyjątkowych zwierząt! Książka ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Muchomor. Autorami są Francoise de Guibert, ilustracje natomiast wykonała Anne-Helene Dubray, a tłumaczenia podjęła się Katarzyna Radziwiłł!

Dzięki tej kolorowej książce młody czytelnik dowie się wielu interesujących rzeczy, dotyczących lam, spacerujących szczęśliwie po górzystych terenach w Altiplano w Ameryce Południowej na 3000 m n.p.m. Będą to m.in. informacje o tym, jakie zasady panują wśród lam żyjących w stadach, jak lamy dbają o potomstwo przez pierwsze lata życia i w jakim wieku młode zwierzęta opuszczają stada.

Znajdą się tutaj również wiadomości na temat wyglądu lam, w tym budowy ich zgrabnych i delikatnych poduszeczek, które zastępują kopyta! (Dzięki temu zwierzęta dbają o trawę, która stanowi ich pożywienie, są to niezwykłe eko zwierzęta!!!). Opisana zostanie także ich bezwonna… kupka, przypominająca oliwki!!! Autor opowie co nieco o konkursie na najlepszą wełnę. Przybliży historię zwierząt, które za czasów Inków były najważniejszymi jucznymi pociągowymi stworzeniami i bez nich nie powstałoby Altiplano! Wraz z ilustratorką zaprosi nas również do miasta lam, gdzie czytelnik dowie się czym są „lamy słońca”.

humorystycznie i ciekawie

Na końcu młody, bo już nawet i 5 letni czytelnik możne liczyć na szybki humorystyczny quiz, ale i na zabawę w poszukiwanie lam, które skryły się na jednej z ilustracji książki! Całość przyniesie młodemu odbiorcy nie tylko masę informacji na temat lam, ale i sporo dobrego humoru! Jak tu nie pokochać lam wraz Muchomorem, skoro są to tak bardzo wyjątkowe stworzenia?!

Książka może zarażać miłością do przyrody, w tym właśnie do pięknych lam, które są mistrzami robienia wyjątkowych min! Zaspokoi ciekawość dzieci, uczuli na piękno przyrody i wyjątkowy świat zwierząt. Będzie lekturą, do której miło się powraca i za każdym razem przyniesie radość czytelnikowi!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc