NA RATUNEK – „Pan Pies i panika królika” Ben Fogl; Wydawnictwo Wilga

NA RATUNEK – „Pan Pies i panika królika” Ben Fogl; Wydawnictwo Wilga

„Pan Pies i panika królika”

Skąd taka nagonka na króliki??? Kto chce się pozbyć tych słodkich stworzeń z zasiedlonej przez nie od wielu lat łąki? Psy tropiące, metalowe siatki, których nie da się przegryźć króliczymi zębami… Dla królików wszystko to może wydać się przerażające!!!

„Pan Pies i panika królika” autorstwa Bena Fogle’a, to pierwsza część mrożącej krew w żyłach … No, może nie mrożącej, a na pewno  trzymającej w napięciu historii!!!

Pan Pies i króliki

Wydawnictwo Wilga wie, czego od książki oczekują młodzi czytelnicy! Oczywiście dzieciaki uwielbiają  ciekawe opowieści  z wyrazistymi charakterami i humorem!!! Króliki całkiem pasują do tych oczekiwań! Pan Pies, kundel, który choć bezdomny, służy pomocą, również! Akcja nie zwalnia przez 144 stronicową powieść, a uratować trudną sytuację może tylko  życzliwy Pan Pies, na którego liczy Mama Królica!

Książka skierowana jest do młodego czytelnika w wieku 6+ i z pewnością posłuży zarówno jako lektura, którą może przeczytać na głos rodzic swoim dzieciom, ale  może to zrobić również samodzielnie młody czytelnik. Książka nie będzie tylko i wyłącznie rozrywką, gdyż właśnie ten młody odbiorca będzie mógł dowiedzieć się co nieco np. o archeologii! Oczywiście nie będą to jakieś specjalnie szczegółowe informacje, jednak wystarczające, by zrozumieć, o co chodzi w tej dziedzinie! Zdobędzie on więc kilka wiadomości choćby o tym, w jaki sposób archeolodzy przygotowują swoje miejsce pracy, które będą następnie dokładnie eksplorować!

Ważne, że podczas lektury będzie sporo śmiechu zwłaszcza, gdy czytelnik pozna Trepka, królika domowego! A jednak obok humorystycznej strony tej dziecięcej powieści jest i strona całkiem poważna! Królik został wypuszczony przez swoich właścicieli na łąkę… Porzucony… Sam nie potrafi zdobywać pożywienia i Pan Pies stara mu się to wytłumaczyć (a tłumacząc Królikowi, tłumaczy również i czytelnikowi). Mimo iż dziecko może skorzystać z radości, jaką daje książka, to dodatkowo może również zastanowić się nad problemami, które są całkiem realne i dotyczą zwierząt i ich praw.

śmiech, powaga i relaks

„Pan Pies i panika królika” to historia z wartką akcją! Wesoła i ciekawa lektura skierowana zarówno do dziewczyn, jak i do chłopaków – zainteresuje i rozśmieszy każdego! Tekst dopełniają  humorystyczne ilustracje Nikolasa Ilica.

Pozytywni bohaterowie, którzy rozwiązują problemy i działają w imię dobra, działają świetnie na psychikę młodego czytelnika. Bo choć sytuacja w książce będzie bardzo napięta, to jednak jeśli się chce, to znajdzie się zawsze jakieś mądre rozwiązanie!

Polecam serdecznie wszystkim, którzy uwielbiają czytać dynamiczne opowieści o zwierzęcych bohaterach pełnych humoru i życzliwości!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc