NATKA GONIŁŁO – „Natka i zbuntowany królik” R. Quayle; Wilga

NATKA GONIŁŁO – „Natka i zbuntowany królik”  R. Quayle; Wilga

NATALIA GONIŁŁO 

Nieduża i bardzo  przyjemna lektura pt. „Natka i zbuntowany królik” skierowana jest do dzieci w wieku 6+. Nadaje się zarówno do wspólnego czytania, jak i pierwszych samodzielnych prób czytelniczych naszego dziecka!

Nie ma nudy z Natalią Goniłło, jest za to świetna zabawa!!!

Natkę poznałyśmy dzięki  drugiej części książki zatytułowanej „Natka i magiczna gąsienica”, wydanej w Wydawnictwie Wilga i ubawiła nas ona niezmiernie! Z ekscytacją sięgnęłyśmy więc również po część pierwszą pt. „Natka i zbuntowany królik” i ta nas zdecydowanie NIE ROZCZROWAŁA a ZACZAROWAŁA!!!

„Natka i zbuntowany królik”, to w zasadzie trzy opowiadania, których bohaterką jest tytułowa Natka. To dziewczynka, która ma swój mały, piękny świat. To właśnie ona i jej sprawy są tu NAJWAŻNIEJSZE! Wiadomo, dzieci z natury są egoistyczne i z perspektywy dorosłego jest to zrozumiałe i naprawdę naturalne! A Natka… Mówi to, co pomyśli, a do tego jest sprytną dziewczynką, potrafiącą nieźle kombinować! Jej historie są wesołe i tak przyjemne, że trudno się od nich oderwać i nie sposób nie śmiać się w głos przy ich czytaniu!

„Natka i zbuntowany królik”

Pierwsza historia, która nosi tytuł „Natka i zbuntowany królik”, opowiada o pragnieniach Natki, która chce mieć własnego królika! Póki co, jej starsza siostra jest szczęśliwą posiadaczką zwierzątka, a Natce trudno się z tym pogodzić… Natka jest pewna, że jest odpowiedzialną dziewczynką, jednak rodzice mają odmienne zdanie na ten temat. Pewnego dnia królik tajemniczo znika ze swojej klatki… Czy Natka ma z tym coś wspólnego???

Spokojnie! Nie ma powodu do zmartwień… Natka na pewno pomoże odnaleźć królika. 😉

Drugie opowiadanie zatytułowane „Natka i złodziejska Wróżka Zębuszka”, to niezwykle humorystyczne, ale całkiem poważne z perspektywy Natki refleksje na temat poziomu „straszności” Wróżki Zębuszki, która za zęby odłożone pod poduszką,  zostawia pieniądze! Natka boi się tej sławnej Wróżki, ale ma siostrę, która pomoże jej nie tylko oswoić lęki, ale również poświęci się dla dobra Natki. A Natalia Goniłło potrafi się odwdzięczyć! Opowiadanko jest naprawdę wesołe i mamy apetyt na więcej!

Trzecia historia o Natce jest również pełna humoru! „Natka i zabawa ze skrzatami” pokazuje, czym dzieci tak naprawdę lubią się bawić i o czym marzą! Marzenie o zraszaczu takim, którym podlewa się trawniki, spędza sen z oczu Natki! Kiedy więc jest okazja do zabawy zraszaczem koleżanki z klasy, Natka jest w stanie się poświęcić całkowicie i zrobić wszystko, wszystko, żeby móc się nim nacieszyć! Niestety… Nie wszystkie marzenia się spełniają! Ale okazuje się, że Natalia potrafi również nieźle zaplanować odwet!

Humor to podstawa

Obydwie części Natki zdecydowanie rozśmieszą młodego czytelnika!!! Przyznam, że sama poprawiłam sobie nastrój jej historiami! Jak bardzo Natka jest podobna do naszych dzieci, wiedzą rodzice… 😉 Warto wspomnieć o wesołych ilustracjach Julii Christians, które umilą dzieciom czytanie i pobudzą wyobraźnię!

Niepozorne książeczki, które zaskoczą humorem!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc