Humor to podstawa – „Natka i magiczna gąsienica” R. Quayle; Wilga

Humor to podstawa – „Natka i magiczna gąsienica” R. Quayle; Wilga

Tytuł książki: Natka i magiczna gąsienica

Autor książki: Ruth Quayle 

Wydawnictwo: Wilga

Stron: 128

Data premiery: 24.02.2021

Wiek: 6-12 lat 

NATKA

W 2020 roku Wydawnictwo Wilga wydało książeczkę dla dzieci pt. „Natka i zbuntowany królik”, w tym roku natomiast pojawił się tom 2 Natki, zatytułowany „Natka i magiczna gąsienica”! Bardzo żałuję, że przegapiłam część 1… Natomiast naprawdę się cieszę, że udało mi się trafić na tom 2, gdyż… dzięki temu wiem, że tom 1 jeszcze przede mną!!! 🙂

Bo co to są za historie!!! To są historie dokładnie takie, jakie lubię czytać na głos swoim już prawie nastoletnim córkom (sic!)!

Można się przy nich naprawdę zdrowo pośmiać i zrelaksować!

Autorka Ruth Quayle ma świetne poczucie humoru, co zdecydowanie widać już podczas zgłębiania pierwszych stron lektury! Tytułowa bohaterka Natka, czyli Natalia Goniłło, to dziewczynka, która chodzi do szkoły! Jest przekorna, sprytna a do tego jest wciąż dzieckiem, ale za to dzieckiem wyjątkowym! Osobiście uwielbiam takie bohaterki!

„Natka i magiczna gąsienica”

to jedna książka, a trzy fenomenalne opowiadanka dla dzieci!

Natka i magiczna gąsienica

Dziewczynkę spotykają różne przygody! Marzy jej się opieka nad klasową gąsienicą, a cierpliwość Natki, powiedzmy sobie szczerze, jest ograniczona! A jednak kiedy dostaje ją w końcu do domu, ta nagle znika… Natka jednak ma własną teorię na ten temat – gąsienica po prostu stała się niewidzialna!

„Natka i znikające zadanie domowe”

W opowiadaniu „Natka i znikające zadanie domowe” natomiast, dziewczynka wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię, powołując na świat Marcelinę, która ogromnie nie lubi kolegi starszej siostry Natalii… Psoci i niszczy, bywa do tego naprawdę niemiła, ale słodka Natalka weźmie w obronę talenty swojej siostry Niny… Maks Rudzik niech nie zadziera nosa!

 „Natka i badanie wzroku”

W trzecim, ostatnim opowiadaniu pt. „Natka i badanie wzroku”, które jest równie humorystyczne, Natalka zapragnie okularów a zwłaszcza klikającego futerału. Nawet matematyka będzie niewyraźna bez tych upragnionych szkieł na nosie!

na wesoło!

Książeczka jest ilustrowana śmiesznymi obrazkami autorstwa Julii Christians! Myślę, że okaże się świetną lekturą dla dzieci w wieku 6+. Te, które rozpoczęły już przygodę z samodzielnym czytaniem, z pewnością sobie świetnie poradzą! Przede wszystkim będą miały satysfakcję z kolejnej przeczytanej PRAWDZIWEJ książki 🙂

Wesoła, pełna uśmiechu książeczka, która  wywoła przyjemne emocje u dziecka, ale i u rodzica!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc