SPOT – „Spot umie liczyć” i „Pierwsza Wielkanoc Spota” E. Hill; Mamania

SPOT – „Spot umie liczyć” i „Pierwsza Wielkanoc Spota” E. Hill; Mamania

Mały Spot

Seria książek o słodkim szczeniaku o imieniu Spot, to oryginalne przygody żółtego psa w brązowe łaty, który cieszył początkowo brytyjskie dzieci! Dziś również polski mały czytelnik może przeżywać z pociesznym bohaterem małe-wielkie przygody! Sekret cyklu książeczek tkwi w prostocie! Pozostali bohaterowie to zwykle zwierzęta, które pomagają maluchowi poznawać świat.

Tym razem wraz z książeczką pt. „Spot umie liczyć” czytelnik trafi do świata liczb! A kiedy zagłębi się w lekturze „Pierwsza Wielkanoc Spota” poszuka i policzy jajka wielkanocne, które ukryje przed nim Zajączek! Małego czytelnika czeka więc świetna zabawa z książeczkami od Wydawnictwa Mamania!

„Spot umie liczyć”

Eric Hill dzięki prostym ilustracjom i ciekawym pomysłom przemawia do dzieci ich językiem! Szczeniak policzy worki na farmie, wiewiórki na drzewie, czy kaczki pływające w stawie! Ale samo liczenie urozmaici poszukiwanie cyferek, które są odpowiedziami na proste pytania!!! Odpowiedzi są ukryte pod klapkami, które imitują np. drzwi, krzew czy skrzynki z jabłkami i wcale nie jest ukryte odpowiedzi tak łatwo znaleźć… Jednak jestem pewna, maluch świetnie sobie z tym poradzi! A zabawa na pewno spodoba się zarówno dziecku, jak i opiekunowi!

„Pierwsza Wielkanoc Spota”

Skoro  zbliża się Wielkanoc, to Spot w kolejnej książeczce skierowanej do dzieci młodszych, policzy wielkanocne jajka!!! Najpierw jednak będzie musiał je odnaleźć! Ukryte są one również pod klapkami, co gwarantuje wspaniałą zabawę z maluchem!!! Z pewnością wspólne czytanie rozbudza wyobraźnię, a poszukiwanie będzie wesołą zabawą dla dziecka, które uwielbia wspólne harce!!! Jajeczka Spot poszukiwać będzie z przyjaciółką Helen, a mały biały zajączek Wielkanocny podpowie, ile jajek jest ukrytych w tajemniczych miejscach nieopodal domku Spota! Dodać należy, że przy okazji książka może stać się inspiracją do świetnej zabawy z dzieckiem! Może rodzic sam schowa jajka i pomoże w ich poszukiwaniu maluchowi??? Warto spróbować!!! 🙂

Zabawa umacnia więzi rodzinne

Książeczki o Spocie rozbawią, sprawią, że wspólne poszukiwania będą świetną zabawą i  cennym czasem spędzonym z dzieckiem! Oczywiście rodzic będzie musiał uważać, żeby klapki nie zostały przez małego czytelnika uszkodzone, jednak zawsze liczy się najbardziej wspólny czas z dzieckiem!

Liczenie ze Spotem, który odwiedzi farmę i poszukiwanie jajek z pewnością umocni więzi pomiędzy opiekunem a dzieckiem. Dodatkowo książeczki będą inspiracją do zabaw, ale i pozwolą na pierwszą lekcję PRAWDZIWEGO liczenia!!! 🙂

Kolorowe, bardzo solidnie wykonane książeczki z kartonowymi stronami, z pewnością wraz z samymi przesłodkimi bohaterami, staną się ulubionymi pierwszymi książeczkami na półce malucha!

Bardzo polecamy! A „Pierwsza Wielkanoc Spota” może okazać się wspaniałym prezentem na… Zajączka!!! Warto sprawdzić, czy Spot przypadnie do gustu Waszemu maluchowi!!! Dodam, że jeśli się spodoba, będzie w czym wybierać!!!

Polecamy!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc