SKARBY- „Wielka księga superskarbów” S. Isern; MAMANIA

SKARBY- „Wielka księga superskarbów” S. Isern; MAMANIA

Kolejna WIELKA KSIĘGA od Wydawnictwa Mamania pojawiła się na rynku wydawniczym!!!

Susanna Isern jest hiszpańską autorką książek dla dzieci, ale i profesorem psychologii. Jej wyjątkowe lektury cieszą  młodych czytelników! W ubiegłym roku w  języku polskim wydana została wspaniała „Wielka księga supermocy”, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie! Jest ona pod wieloma względami oryginalna, a opowiada o talentach, które znaleźć w sobie może każdy młody człowiek! Książka wzmacnia wiarę dzieci w swoje umiejętności i możliwości!

Cieszę się, że istnieją książki, które w naturalny sposób mówią o tym, że człowiek jest piękny, że jego serce jest cenne, że zdolny jest on do miłości względem drugiego człowieka, ale i względem samego siebie! Takie książki są właśnie skarbem! A kolejna Wielka Księga dotyczy właśnie SKARBÓW, CZYLI TEGO, CO NAPRAWDĘ w życiu się LICZY!!! Nosi ona tytuł:  „Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy”.

A co tak naprawdę w życiu się liczy???

SUPERSKARBY

Młodzi bohaterowie tej pięknie wydanej publikacji mają swoje pasje! Jedni kochają podróże, inni uwielbiają spędzać czas ze zwierzętami, jeszcze kolejni kochają zabawę, szanują zdrowie, wiedzą, że dzięki miłości i przyjaźni ich życie jest  piękne!!! Są tacy, którzy czytają namiętnie książki albo po prostu marzą lub wspominają! Autorka Susanna Isern o każdym potrafi powiedzieć coś dobrego! Bo choć dzieciaki,  bohaterowie jej książki, są zwyczajni, to tak naprawdę mają w sobie czy obok siebie SKARB! Tym skarbem jest ich pasja, ale i może to być coś lub ktoś, rozbudzający ich wewnętrzny żar! Skarbem jest wszystko, co pozytywnie wpływa na człowieka, co przynosi wielką przyjemność i staje się istotne w jego życiu!

Autorka w bardzo piękny sposób pisze o tym, jak młody człowiek podejmuje się różnych aktywności. Jak marzy, myśli, wspomina, ale i jak ryzykuje, szuka i podziwia! Skarbem może być uczucie, rzecz, marzenie, miejsce, ale i drugi człowiek – cokolwiek i ktokolwiek,  byle miał pozytywny wpływ na nasze życie! „Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy” jest  zachętą dla młodego człowieka, by poszukiwał w sobie tego ognia, który rozpala od środka. Jest to afirmująca życie lektura, dzięki której wiara w siebie sprawi, że dziecko poczuje się silne i szczęśliwe samo ze sobą!

Z książki Isern zdaje się wypływać morał, iż każdy z nas jest wyjątkowy, choć wszyscy jesteśmy do siebie podobni. Mamy  swoje marzenia i rzeczy, które kochamy robić. A te wszystkie elementy sprawiają, że świat staje się lepszy. Są to w pewnym sensie tytułowe skarby, dzięki którym i my sami stajemy się lepsi! Wystarczy być tylko uważnym i pozowlić sobie na bycie własnym przyjacielem!

ILUSTRACJE

Wielką Księgę dopełniają piękne ilustracje, które wyszły spod ręki Rocio Bonilli i jestem pewna, że zainspirują one czytelnika. Są dopracowane, pełne pastelowych, ale i intensywnych barw, a do tego są bardzo delikatne w odbiorze. Mają w sobie magię, która rodzi się w wyobraźni autora ilustracji, ale i samego czytelnika, na którego działają lektury przeczytanych książek!

Całość starannie wydana, ciepła i magiczna, w trudnych chwilach może pocieszyć i dodać otuchy! Wystarczy spojrzeć głęboko w siebie, rozejrzeć się dookoła, a wszystko stanie się piękniejsze!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam gdzie matka mówi dobranoc