WODA TO ŻYCIE – „Woda” Anna Skowrońska; Wydawnictwo Muchomor

WODA TO ŻYCIE – „Woda” Anna Skowrońska; Wydawnictwo Muchomor

WODA

Młodzi czytelnicy przeważnie z wielkim entuzjazmem potrafią mówić o książkach, które robią na nich wrażenie! Ale są również i tacy, którzy kodują informacje w nich zawarte, ale niekoniecznie dzielą się swoimi przeżyciami z innymi otwarcie! Wydaje mi się jednak, że najważniejsze nie są może same reakcje, ale to JAK  książka autentycznie na nas DZIAŁA i co pozostawia po sobie!!!

„Woda” to kolejna, pięknie ilustrowana propozycja Wydawnictwa Muchomor, która myślę, że wywoła wielki zachwyt! Osobiście uwielbiam zachwycać się książkami! Do tego kocham dzielić się tym zachwytem z innymi!

A w tym wypadku naprawdę JEST się czym zachwycać!:)

 

  WODA daje ŻYCIE 

Pierwszą pozycją z serii (można by rzec, że o żywiołach) Wydawnictwa Muchomor, która podbiła moje serce był  „Wiatr”. Teraz przyszła pora na wspomnianą „Wodę” a już wkrótce ukaże się także i „Ogień”! Ośmielę się stwierdzić, że w tym wypadku „Woda” niewątpliwie pozostawi w umyśle młodego czytelnika głęboki ślad! Zresztą… 80% ludzkiego mózgu to przecież… WODA!!!

Niezwykła i bogato ilustrowana propozycja skierowana jest do młodych czytelników (w wieku 8+), których interesuje świat i przyroda! Tym razem Anna Skowrońska wraz z ilustratorkami Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak pokażą, jak istotne dla ludzi i świata są małe cząstki złożone z tlenu i wodoru! Autorki zabiorą czytelnika we wspaniałą podróż! Będzie to intensywna, ale i niezwykle ciekawa wędrówka, podczas której czytelnik dowie się wielu interesujących rzeczy na temat życiodajnej WODY! Już pierwsze strony tej kolorowej lektury bardzo obrazowo pokażą, jak wygląda świat, w którym woda jest jednym z najważniejszych składników! Naprawdę warto zerknąć do środka i zatopić się w lekturze!

KU WODZIE

Anna Skowrońska rozpocznie podróż w Etiopii, gdzie przedstawi nam dziewczynkę,  wędrującą po wodę każdego dnia kilka kilometrów… Odwiedzi wraz z czytelnikiem Antarktydę i stację badawczą, a później wyruszy w stronę najważniejszych rzek  świata. Następnie skieruje się ku jeziorom, morzom i oceanom! Skowrońska, posiłkując się ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak opowie również o ludziach, którzy  ukochali  morskie i oceaniczne odmęty (np. o cudownym podróżniku, za którym będziemy tęsknić i którego zawsze będziemy podziwiać – Aleksandrze Dobie).  Autorka wspomni także o ogromnych statkach – Titanicu czy polskim transatlantyku – Batorym! Podzieli się również szczegółowymi informacjami o ty, co dzieje ze śmieciami, które trafiają często do mórz i oceanów, niszcząc środowisko… Wspomni o interesujących projektach ratowania podwodnego świata przed destrukcyjnym działaniem człowieka…

INFORMACJE W PIGUŁCE 

Dzięki tej książce młody czytelnik będzie mógł zapoznać się z krótką historią żeglugi. Dowie się, że produkty na naszych stołach często musiały odbyć długą podróż kontenerowcami zanim trafiły na sklepowe półki, a następnie do naszych domów! Będzie miał również szansę spojrzeć na wodę nieco szerzej! Zastanowi się nad tym, jak zmiany klimatyczne wpływają na życie na ziemi, powodując katastrofy, susze i powodzie, i jaki wpływ na to, maja oceany i morza…

Autorka podzieli się również ciekawostkami, które warto zapamiętać i podzielić się nimi z innymi!

„Woda” to doskonała propozycja dla każdego młodych, którzy fascynują się światem i chcą wiedzieć co robić, by utrzymać naszą planetę w dobrej kondycji.

Jestem pewna, że książka z pewnością spodoba się czytelnikom, którzy kochają oryginalne, ale i proste ilustracje! Robią one wielkie wrażenie – są barwne, pełne koloru, a do tego zapadają w pamięci na długo!

Autorki i ilustratorki wykonały wspaniałą pracę, a Muchomor przepięknie ją wydał!!! 🙂

Uważam, że „Woda” jest piękną książką, którą warto  przeczytać z dzieckiem!

Polecamy!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc