DLA NAJMŁODSZYCH – „Drogie ZOO” Rod Campbell; Wydawnictwo Mamania

DLA NAJMŁODSZYCH – „Drogie ZOO” Rod Campbell; Wydawnictwo Mamania

ZASKOCZENIE!

Taka mała, taka niepozorna, a potrafiła ZASKOCZYĆ!!!

„Drogie zoo”, to książeczka dla dzieci autorstwa Roda Campbella, znanego i lubianego szkockiego ilustratora i autora książek dla dzieci (a przy tym doktora chemii organicznej!!!)! Książka liczy sobie już całe 39 lat. Dzięki klapkom/otwieranym okienkom i bardzo ciekawemu pomysłowi na wesołą publikację, może rozśmieszyć, zaciekawić, zaintrygować i rozbawić malucha!!! Tak właśnie Wydawnictwo Mamania dobiera swoje publikacje – mają przynosić radość i uczyć przy okazji!!!

Proste pierwsze kilka zdań książeczki: „Napisałem list do zoo z prośbą o zwierzątko. Przysłali mi…” od razu rozbudza wyobraźnię dziecka! Na każdej kolejnej kartonowej stronie widnieje więc skrzynka/pudełko, które można uchylić i sprawdzić, co tym razem zoo przesłało autorowi prośby! Przewracając strony wraz z dzieckiem, samemu jest się zaciekawionym, dokąd prowadzi to wysyłanie i odsyłanie zwierzątek. Oczywiście intrygujące są również i same zwierzaki ukryte pod klapkami! Zabawa pozwala na wspólne próby wymawiania nazw zwierząt lub jeśli chodzi o starsze dzieci, na zapamiętywaniu, które zwierzątko będzie następne! Ponadto rozwija się podczas takiego czytania u dziecka również motoryka mała. Paluszki mogą odchylać, uchylać i zamykać klapki, przekładać kolejne strony. Nasycone kolory, proste ilustracje, a do tego rytmiczny tekst i powtarzające się frazy sprawiają, że mały czytelnik rozwija swoje kompetencje!!!

Nie zdradzę oczywiście, jakie zwierzę zostanie z autorem listu  na zawsze! Ale z pewnością będzie to zwierzak, który może zostać w domu i zaprzyjaźnić się niemal z każdym!!!

Bardzo solidna, pozytywnie nastrajająca publikacja! Kartonowe strony, klapki czyli okienka, które można uchylać, na pewno spodobają się młodszym dzieciom… Choć, jak sprawdziłam na sobie, rówieśnikom książeczki również 😉

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam gdzie matka mówi dobranoc