NAUKA – „Kosmos” Tomasz Rożek; Wilga

NAUKA – „Kosmos” Tomasz Rożek; Wilga

„KOSMOS”

Wystarczyło kilka pierwszych strony, żeby stwierdzić, iż mam w ręku książkę wyjątkową! Tą lekturą zachwycam się od samego początku! To co mnie  przekonało już od pierwszych stron, to właśnie lekkie pióro autora, który podaje w sposób genialny WIEDZĘ!  Tomasz Rożek rzeczywiście jest mistrzem, który o rzeczach skomplikowanych, potrafi pisać w sposób jasny, fascynujący i… intrygujący!!! Jest ekspertem w swojej dziedzinie i to można poczuć od razu. O kosmosie i procesach, które w nim zachodzą nie jest przecież łatwo opowiadać, a młodym ludziom trudno sobie wyobrazić rzeczy, których gołym okiem nie widać! Jestem pewna, że dzięki książce „Kosmos” wszystko stanie się łatwiejsze do  zrozumienia, zwłaszcza dla młodych, ciekawych świata ludzi.

Pytania i ciekawość

„Kosmos” Tomasza Rożka wydany w Wydawnictwie Wilga ucieszy każdego, kto lubi naukę ale i tego, kto ma dopiero w planie ją polubić! Bo z autorem polubienie nauki będzie całkiem naturalne! W sierpniu 2020 wydawnictwo wydało „Nauka. To lubię!” i rzeczywiście książka spodobała się bardzo. W tym roku to „Kosmos” sprawi, że można będzie ZROZUMIEĆ i POLUBIĆ  tematy związane ze WSZECHŚWIATEM!!! A to jest naprawdę cenna wiedza!

W „Kosmosie” Rożek postanowił zaciekawić czytelnika, zwracając się do niego poprzez dialog, który prowadzi z drugą osobą. Nie jest ważne kim jest rozmówca, ponieważ każdy z nas może starać się zadawać pytania i na nie odpowiadać! Tym, co się liczy, to informacje, ale i ciekawość dzięki, której kolejne tematy wychodzą na „światło dzienne”! Interesujące fakty, dotyczące wszechświata, zostają przez autora więc bardzo precyzyjnie i jednocześnie za pomocą przystępnego języka opracowane. Tym, co łączy je w całość są fotografie, dodające książce niesamowitości! To one w pewnym sensie często podsumowują i scalają kolejne rozdziały. Dodać warto, że dzięki komiksowym ilustracjom, książka jest także nieco humorystyczna, a do tego i przystępna dla młodego czytelnika! Ten nie ma odruchu, by ją odłożyć, wręcz przeciwnie, dzięki ilustracjom książka go zaciekawi! A tym przecież, co popycha młodych ku wiedzy, jest właśnie ciekawość!!!

Pytania, odpowiedzi, tematy do namysłu a przy tym eksperymenty, odwołania do życia codziennego, to wszystko trafia doskonale do czytelnika! Tomasz Rożek zdaje się świetnie o tym wiedzieć, gdyż często posługuje się prostymi przykładami, ale wytrwale opowiada również o tych bardziej skomplikowanych! Zabiera w ten sposób odbiorcę w podróż po wszechświecie!

Autor „Kosmosu” dba o swojego czytelnika, pozwala mu wybrać czy rzeczywiście chciałby zagłębić się on w temat czy pozostać przy podstawach. Na marginesach prezentuje bowiem bardziej szczegółowe informacje, dotyczące podejmowanych tematów. Dodatkowo pomaga odbiorcy, podsumowując dotychczasowe informacje i eksponując wiedzę również w graficzny sposób! Wzrokowcy będą więc również zadowoleni, bo ilustracje zapadają w pamięci! Książka jest naprawdę wyjątkowa, a wrażenie lekkości wiedzy myślę, że zachęci młodych do dalszych poszukiwań odpowiedzi na pytania zadawane przy okazji zgłębiania wiedzy!

popularyzować wiedzę nie jest łatwo

Wciąż zadajemy pytania, na które często nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Piękne jest jednak to, że naukowcy starają się spopularyzować wiedzę, uczynić ją bardziej przystępną zarówno dla  młodych, jak i starszych czytelników. Wytłumaczyć innym, w tym przede wszystkim dzieciom często same podstawy, to rzecz niesłychanie trudna. Autor książki pt. „Kosmos” jest genialnym naukowcem i on po prostu już TO POTRAFI!

Świetny cykl, doskonała książka!

Polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc