Recenzja – „Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?” N. Hailes A. Spivak; MAMANIA

Recenzja – „Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?” N. Hailes A. Spivak; MAMANIA

Tytuł: Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział

Autor: Natalia Hailes, Ash Spivak

Ilustracje: Louise Reimer

Premiera: 24 marca

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Mamania

 

„Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?”

„Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?” autorstwa Natalii Hailes oraz Ash Spivak to poradnik, który może  pomóc kobietom i ich partnerom/partnerkom w wyjątkowym czasie, kiedy odczekują oni potomstwa! W poradniku wydanym w Wydawnictwie Mamania  czytelnik znajdzie ważne i mądre treści, przeplatane  ilustracjami i zachęcającymi grafikami, działającymi na odbiorcę bardzo pozytywnie (ilustracje autorstwa Louise Reimer)! Lektura z pewnością wesprze, doda wiary i podpowie młodym rodzicom, jak cieszyć się dzieckiem, które kobieta nosi pod sercem.

Wytłumaczy wiele skomplikowanych kwestii i odpowie na masę pytań, które pojawiają się w głowie w czasie ciąży i połogu. Sprawi również, że przyszła mama poczuje się doinformowana, spokojniejsza i bardziej radosna. Dzięki „Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?” kobieta będzie miała szansę nauczyć się relaksować i czerpać radość ze swojego wyjątkowego stanu.  Dowie się również, jak budować więź z dzieckiem i jak dbać o swoją psychikę, ale i o swoje ciało. Osiągnie to m.in. dzięki zdobyciu nowych doświadczeń i zaufaniu sobie oraz naturze. Dzięki prostym, ale i bardzo mądrym ćwiczeniom, które autorki w swoim poradniku szczegółowo omawiają, będzie ona w stanie zrozumieć swoje potrzeby, a także świadomie przeżywać lepsze czy gorsze momenty, które towarzyszą ciąży!

DOULA

Autorki są doulami, czyli opiekunkami kobiet, które spodziewają się dziecka. Ich praca polega głównie na wspieraniu ciężarnej, podpowiadaniu jej, co w tym specjalnym czasie jest dla niej najlepsze i towarzyszeniu jej w różnych momentach tego okresu.  Pisząc ten bardzo potrzebny na rynku wydawniczym poradnik, Natalia Hailes oraz Ash Spivak postanowiły podpowiedzieć kobietom, jak budować codzienność, aby nie tylko okres ciąży, ale również połogu, a następnie wspólne chwile z dzieckiem, okazały się jak najszczęśliwsze.  Bez tzw. „mydlenia oczu” mówią one bowiem otwarcie o tym, jak wyglądają kolejne etapy ciąży i porodu, oraz co może się zdarzyć w tym czasie – czym się martwić, a co jest naturalne. Dlatego w poradniku znajdziemy również sporo medycznych i biologicznych terminów, związanych z funkcjonowaniem organizmu w tym wyjątkowym okresie, podanych jednak w bardzo przystępny sposób. Autorki również dzięki ilustracjom starają się dotrzeć do czytelnika, obrazowo przedstawiając te skomplikowane procesy, które zachodzą w ciele kobiety podczas ciąży i porodu.

Tym, co sprawia, że jest to naprawdę dobra lektura, to także wsparcie psychologiczne jakie w pewnym sensie kobieta od douli dostaje! Dobre rady, z których czytelnik może skorzystać są rzeczywiście często trafione i uspakajające. Jednak, co ważne, autorki nie bagatelizują problemów kobiet, a w razie wątpliwości odsyłają je do specjalisty.

Podtytuł „Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział?”  brzmi „Szczery doulowy przewodnik dla przyszłych rodziców” i rzeczywiście jest szczery, ponieważ dowiedzieć się z niego można wielu szczegółów, o których być może nigdy byśmy nie usłyszeli, a czasem nie mamy odwagi zapytać! Napisany w duchu zaufania do siebie i do własnego ciała podpowiada, jak wykorzystać najpiękniej ten nowy stan i jak się przygotować na TEN WAŻNY DZIEŃ!

POLECAM!!!

Bardzo polecam osobom, które  chcą by ciąża rzeczywiście była radosnym okresem i czasem dbania o siebie i o swoich bliskich!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc