„Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga” Rahul Jandial; FEERIA science

„Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga” Rahul Jandial; FEERIA science

CZY TO MOŻLIWE?

Czy można żyć z jedną półkulą mózgową??? Chodzić, śmiać się, mówić i widzieć??? Jak to możliwe, że neurochirurg może operować mózg ludzki i w tym samym czasie rozmawiać z pacjentem?

O tych i o wielu innych ciekawych tematach można poczytać w książce pt. „Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga” autorstwa Rahula Jandiala. Autor mimo wykonywania profesji przez już ponad 15 lat jest wciąż zakochany w swoim  zawodzie i fascynuje się ludzkim mózgiem! Dowód tej głębokiej pasji daje w książce, która ukazała się niedawno na rynku wydawniczym dzięki  Wydawnictwu Feeria science.

„JAK OTWORZYŁEM MÓZG. LEKCJE ŻYCIA OD NEUROCHIRURGA”

„Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga” to ciekawa publikacja o wciąż pełnym tajemnic organie, będącym centrum dowodzenia ludzkiego ciała! To również ciekawe wspomnienia i refleksje Rahula Jandiala, który jako neurochirurg przez wiele lat dokonywał trudnych wyborów na salach operacyjnych i zgłębiał tajniki ludzkiego mózgu. Na ponad 300 stronach oddaje się on tematowi w sposób fascynujący i niezwykle interesujący dla czytelnika. Jego opowieści, to nie tylko historie o pacjentach, urazach mózgu i zabiegach, w których brał on udział przez kilkanaście lat. To również rzetelne i sprawdzone, a przede wszystkich najświeższe informacje o dokonaniach naukowców, którzy mózg ludzki badają. Autor z ogromnym zaangażowaniem opowiada o procesach zachodzących w ludzkim organizmie o tym, w jaki sposób nasza dieta, nasze przyzwyczajenia, nałogi, nowe technologie i szereg innych rzeczy wpływa na myślenie, koncentrację, czyli na to, co dzieje się w głowie!

Książka z pewnością zaskoczy czytelnika, gdyż sposób w jaki autor pisze o mózgu, jest wyjątkowo interesujący. I choć sam tytuł  brzmi bardzo „technicznie”, to sama książka jest wspaniałą podróżą w głąb umysłu ludzkiego. W podróż tę może wybrać się każdy zainteresowany tematem! Sekret przystępności książki tkwi zapewne w tym, iż Autor opisuje swoje doświadczenia jako neurochirurg w miarę prostym językiem, używając porównań i mając na uwadze czytelników, którzy niekoniecznie chcą się wgłębiać w dany temat szczegółowo. W tekście znajdujemy dlatego m.in.  oznaczone na szaro akapity podpisane: „Dla Neuromaniaków”, „Neurosprostowanie” czy „Neurotrening”. Te bloki przeznaczone są dla bardziej zainteresowanych tematem osób, ułatwiając tak naprawdę lekturę każdemu (niekoniecznie bardzo biegłemu w tej dziedzinie czytelnikowi).

POPULARYZACJA WIEDZY

Sam temat, który podejmuje Autor jest niezwykle skomplikowany. Temu przyświeca jednak cel konkretny, a jest nim popularyzacja wiedzy. Informacje zawarte w książce nie są przecież zbyt łatwe w odbiorze, a jednak Rahul  Jandial sprawia, że temat staje się naprawdę pasjonujący! Dobór historii pacjentów, którzy przeżyli poważne wypadki i doznali urazów mózgu, został głęboko przemyślany przez autora. Dzięki kilku ciekawym przypadkom, pokazał on bowiem plastyczność ludzkiego mózgu, zdolności regeneracji, a tym samym POTĘGI, która w nim drzemie! Czytelnik zdecydowanie nie będzie chciał odłożyć lektury, która z każdą kolejną stroną będzie go coraz bardziej wciągać.

DLA KAŻDEGO, KTO INTERESUJE SIĘ LUDZKIM MÓZGIEM

„Jak otworzyłem MÓZG. Lekcje życia od neurochirurga” to jedna z propozycji, które mogą zainteresować każdego, kto fascynuje się ludzkim mózgiem, lubi czytać o losach ludzi, którzy przeżyli traumatyczne wypadki, ale i dla tych, którzy chcą dbać o zdrowie, w tym również o zdrowy umysł. Autor tłumaczy czytelnikowi, krok po kroku, jak niesamowitym organem jest mózg ludzki, jak działa, w jaki sposób się regeneruje. Niezwykle ciekawa książka, warta polecenie!

Polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc

 

A za książkę dziękuję Sztukater.pl 🙂