RELAKSACJE – „Jesteś kimś wyjątkowym” M. Broda; MAMANIA

RELAKSACJE – „Jesteś kimś wyjątkowym” M. Broda; MAMANIA

SZCZĘŚCIE I SPOKÓJ DUCHA  

Dawno minęły  czasy, kiedy dzieci były postrzegane jako te, które nie mają problemów, bo są na nie po prostu za małe… Współczesna psychologia otworzyła się na dziecko i jego potrzeby, a świadomi rodzice chcą teraz wychowywać przede wszystkim szczęśliwe pociechy, choć nie jest to takie łatwe w dzisiejszych czasach…

„Jesteś kimś wyjątkowym” to kolejna propozycja dostępna już w przedsprzedaży autorstwa Martyny Brody skierowana do dzieci nieco starszych. Autorka wydała pierwsze relaksacje w marcu 2020 roku z myślą o dzieciach małych, a swoją kolejną pozycję książkową  stworzyła z myślą o właśnie wspomnianych „… (nieco) starszych dzieci”. Celem książki jest nauczyć dzieci, jak dbać o siebie i swoje wewnętrzne JA, jak regulować emocje, jak być SOBĄ! Dbając o prawidłowy rozwój psychiczny dzieci, książkę wydało niezawodne Wydawnictwo Mamania, które zdecydowanie potrafi świetnie wyczuć, czego potrzebują dzieci i dorośli, sięgając po literaturę!

Pięknie ilustrowana przez Monikę Szczerbińską książka, okaże się bardzo pomocna w trudnych chwilach, ale nie tylko!

W czym więc tkwi sekret tej książki???

Autorka za pomocą krótkich, pięknie zilustrowanych tekstów, stara się rozbudzić wyobraźnię dziecka i pokazać mu, jak wielką moc ma jego umysł! Kolejne krótkie opowiadania uczą jak relaksować swoje ciało, co robić, by spokojnie zasnąć, czy jak uczyć się cieszyć światem dookoła! Praktyka uważności to wspaniały sposób, by młody czytelnik poczuł, że ważne jest tu i teraz, że nie trzeba wciąż myśleć o problemach i kłopotach, ale starać się również cieszyć  teraźniejszością. Martyna Broda zabiera więc swojego odbiorcę to na łąkę, to w podróż w kosmos, to znów włącza zaczarowany odkurzacz, który wciągnie wszystkie szare chmurki, czyli napięcia i problemy, pozostawiając czysty umysł i ciało.

Wizualizacje mają za zadanie rozbudzić wyobraźnię dziecka, pokazać w jaki sposób dzięki praktyce, można osiągnąć spokój ducha. Poprzez doskonale dobrane do młodego wieku czytelników słownictwo, dociera do odbiorcy, pozwalając mu korzystać z pokładów wyobraźni, jakie ten posiada! Delikatny ton, ciepło, które bije z opowiadań sprawia, że przekaz jest wyraźny i zachęcający, zresztą jak i cała książka!

WIZUALIZACJE

Wizualizacjom towarzyszą pytania, które Martyna Broda dzieciom zadaje, a te jeśli tylko mają ochotę, mogą się nad nimi głębiej zastanowić. Pozwala to młodemu czytelnikowi na poznawanie siebie, na bycie szczerym wobec siebie i innych. Dodatkowo proponuje również eksperymenty, mające za zadanie poczuć wielką moc wyobraźni i pozytywnego myślenia, a także wskazówki, co robić, by osiągnąć swoje obrane cele.

Autorka we wstępie bardzo jasno określa kroki, które może dziecko i rodzic wspólnie przedsięwziąć, by relaksacje były przydatne i by był to miło spędzony czas. Z czasem samo dziecko może próbować samodzielnie już korzystać z relaksacji, warto jednak pokazać na czym polegają te praktyki i powiedzieć, co dzięki temu dziecko zyskuje. Autorka zachęca również do pisania własnych scenariuszy, dodatkowo skłania rodziców i opiekunów również do tej praktyki. „Krótka relaksacja wdzięczności o poranku” skradła moje serce!

PRAKTYKA UWAŻNOŚCI

Choć wiemy od dłuższego czasu, że musimy dbać o dobrostan naszych dzieci, ale i nasz własny, trudno jest czasem się w tę stronę zwrócić. Książka „Jesteś kimś wyjątkowym” sprawi, że będzie łatwiej podjąć decyzję i zacząć z dzieckiem piękną przygodę! Przy okazji, być może, sami nauczymy się, że warto mówić i myśleć o sobie dobre rzeczy, uczyć się samoakceptacji, wracać do dobrych momentów w życiu, wyciszać się i koić nerwy, godząc się z tym, że świat bywa trudnym miejscem, jednak wciąż jest piękny! Wszystko zależy od punktu widzenia i nastawienia!

Genialna, pomocna, ciepła i cudowna publikacja dla dzieci!!!

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc