DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYGÓD – „Niezwykłe mapy” S. Sheppard; MAMANIA

DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYGÓD – „Niezwykłe mapy” S. Sheppard; MAMANIA

Zew przygody

Od dziś marzę, by wybrać się w podróż, ale taką zupełnie inną! Nie taką, która ma na celu zwiedzanie kolejnych zabytków w kolejnych krajach, ale raczej podróż do miejsc, które łączą pewne wspólne cechy! Np. tajemnicze, niezwykłe zjawiska, jadowite czy groźne zwierzęta albo skarby… I może, jeśli trafię w pewne „tajemnicze miejsce”, to już tam zostanę 😉

„Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie”

Niedawno wydana w Wydawnictwie Mamania, książka szwedzkiej autorki Sarah Sheppard pt. Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie”,  dokładnie odpowiada na ten zew przygody! Bo to na kartach tej oryginalnej lektury znajdziemy dokładnie to, czego szukamy – czyli pewne bogactwo! Bez względu na to więc, czy są to kamienie szlachetne, informacje o piratach czy tajemniczych miejscach, to zdecydowanie jest to CENNA WIEDZA!

„Niezwykłe mapy” to kolorowa i bardzo interesująca publikacja przeznaczona dla dzieci w wieku 7+, z której możemy dowiedzieć się naprawdę sporo ciekawych rzeczy! Książka przede wszystkim została podzielona tematycznie, co pozwala młodemu czytelnikowi na: zgłębienie konkretnych zagadnień i ogólne spojrzenie na poruszone w niej tematy! Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci, które od razu mogą zobaczyć, co wspólnego mają ze sobą miejsca czasem oddalone od siebie o tysiące kilometrów, ale i odpowiedzieć sobie przy okazji na nurtujące pytania, odnoszące się do przyrody, historii czy człowieka i jego dokonań!

rozdziały i tematy

„Niezwykłe mapy” podzielone zostały na rozdziały, wśród których znajdziemy przykładowo: „Złoto i kamienie szlachetne”, „Piraci i skarby”, „Wysokie góry” czy „Wulkany i trzęsienia ziemi”, ale jeszcze kilka innych bardzo interesujących tematycznie zagadnień! Dodać warto, iż królują tu piękne ilustracje, które na pewno spodobają się dziecku, zresztą tak, jak i sama treść! Krótkie, ale bardzo konkretne  informacje (podane czasem nawet i humorystycznie), będą mogły zostać łatwo przez młodego czytelnika zapamiętane! Ciekawostki, historyczne fakty, ale również wiadomości m.in. z dziedziny geografii, fizyki czy chemii oraz kilku innych dziedzin, zostały tak opracowane, żeby młody odbiorca się nimi zainteresował i je zapamiętał!

Podczas lektury, do której można wracać nawet i przez wiele lat, czytelnik dowie się więc czegoś ciekawego na temat Wielkiej stopy i Yeti, ale również co nieco o liściołazie żółtym, jednym z najbardziej jadowitych zwierząt na świecie! Wybierze się w podróż do przeszłości i wraz z Krzysztofem Kolumbem odkryje nowy dla europejczyków ląd! Poczyta również o piratach, ale i piratkach, takich jak choćby Edward Low, bracia Barbarossa, Annie Bonny i Mary Read! Pozna także groźne zwierzęta, jedne małe niepozorne (jak komar widliszek, roznoszący malarię), ale i wielkie i naprawdę groźne, takie jak np. hipopotam, żyjące w Afryce! Dzięki jednemu z rozdziałów młody czytelnik trafi w wysokie góry i tutaj też będzie miał szansę uzyskać kilka cennych informacji na ich temat! Ale przekładając kolejne strony, trafi także w morskie głębiny i w rozdziale zatytułowanym „Rowy oceaniczne” poczyta o tych najistotniejszych faktach prosto z głębi! 😉 Będzie miał również szansę poczytać o wulkanach, trzęsieniach ziemie, a na końcu ksiażki znajdzie mapy  kontynentów, zaś na wewnętrznych stronach okładki flagi narodowe!

czytamy i oglądamy!

Niewątpliwie „Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów na jawie” autorstwa Sarah Sheppard , to bardzo przydatna lektura na półce młodego czytelnika, która kocha poznawać, zgłębiać wiedzę i poszukiwać skarbów!

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc