BRYGADA – „Brygada Brawurowych Kur 3” A. Skrodzki; Akapit Press

BRYGADA – „Brygada Brawurowych Kur 3”  A. Skrodzki; Akapit Press

TytułBrygada Brawurowych Kur 3

AutorAdam Skrodzki

Ilustracje: Katarzyna Cerazy

WydawnictwoAkapit Press

Rok wydania: 2021

 

 

BRYGADA BRAWUROWYCH KUR 3

Nic tak nie poprawia humoru, jak Brygada Brawurowych Kur!!!

Kolejna, bo już trzecia część właśnie niedawno pojawiła się na rynku wydawniczym dzięki Akapit Press! Wydawać by się mogło, że niepozorna historia (książka liczy sobie około 80 stron) w zasadzie nie rozwinie się wystarczająco, a już będzie musiała się zakończy! Ale w tym wypadku to po prostu niemożliwe! Adam Skrodzki „samozwańcza legenda mechaniki kwantowej” – autor z genialnym poczuciem humoru –  nie bawi się w opisy przyrody, a i nawet w szczegółowe opisy sytuacji, ponieważ u niego króluje żywa akcja i dialog! I to jest właśnie podstawa tej historii, ale do tego gwarancja, że nasza pociecha (ale i my sami) nie odłożymy  „Brygady Brawurowych Kur 3” zanim jej po prostu nie dokończymy!!!

Brygada Brawurowych Kur
Brygada Brawurowych Kur

Pierwsze tomy „Brygady Brawurowych Kur” zdecydowanie niosły ze sobą mrożące krew w żyłach kur (i nie tylko) sytuacje, mocne zwroty akcji, wydarzenia pełne niebezpiecznych (również dla samej Brygady) momentów. Na szczęście przygody zawsze kończyły się dla kur happy endem (czego nie można powiedzieć o „endzie” wszystkich bohaterów serii 😉 )! W tomie 3 obserwujemy natomiast delikatne uspokojenie… Osobiście, tak właśnie odczuwam jej treść, co absolutnie jednak nie oznacza, że  książka jest mniej ciekawa! Okazuje się, że „codzienność kur” może być równie interesująca i nie zawsze potrzebny jest detektyw Brudkowski, żeby akcja była mega wciągająca! 😉

W „Brygada Brawurowych Kur 3” kury, które nie posiadają dowodów osobistych, lądują… w szkole (jedna nawet na uniwersytecie)!!! Niektóre z nich są przecież niepełnoletnie, a okazuje się, że obowiązek szkolny jak najbardziej dotyczy również drobiu! Poza tym zmienia się burmistrz miasta i niestety kury, które do tej pory były bohaterkami – zyskują wroga nr 1 – niejaką Halinę Pierzynę, nową Burmistrz!  Dodatkowo fascynacja YouTubem vel bletóbem sprawia, że wszystkie Kury pragną nagrywać własne filmy i zakładać kanały! Walczą o widza, czasem komentując pod pseudonimami nawet swoje własne nagrania! Do tego walczą również z hejtem, który niestety spotyka je w szkole… Choć niektórzy twierdzą, że mają one kurze móżdżki, to tak naprawdę są całkiem sprytne i radzą sobie świetnie z nękającymi je opryszkami, w tym z Panem od WF i samą panią burmistrz!!! Kto już poznał generała Masę ten wie, że tutaj nie ma miejsca na subordynację!!! A dodatkowo jeszcze najważniejszy jest dobry plan i strategia!!!

Brygada Brawurowych Kur
Brygada Brawurowych Kur

Ostra jazda kur

„Brygada Brawurowych Kur 3” to trzymająca w napięciu lektura, którą czyta się naprawdę jednym tchem. Niesie ona ze sobą również i głębsze przesłanie. Porusza temat niebezpiecznych treści w internecie oraz plagiatu, ale i szkolnych problemów, dotyczących nękania…. Wciąż jednak jest przy tym pełna oryginalnego i inteligentnego humoru i dowcipu, wesołych historii, a także niezwykle śmiesznych aluzji do małomiasteczkowych zachowań osób sprawujących władzę i sytuacji, które sami znamy z „własnego podwórka”! Wywoła szeroki uśmiech na twarzy również dorosłego!  Sam tekst dopełniają równie humorystyczne ilustracje Kasi Cerazy, która jak nikt inny zna się na sztuce ilustracji, ale i na drobiu. Kury w jej wykonaniu są po prostu fenomenalne!!! 🙂 Ilustracje sprawią, że czytelnik z pewnością nie raz przekartkuje jeszcze „Brygadę Brawurowych Kur 3” i uśmiechnie się pod nosem!

Brygada Brawurowych Kur
Brygada Brawurowych Kur

Najlepsza broń Adama Skrodzkiego, to fantazja i dystans zarówno do siebie, jak i do świata i to rozłoży właśnie czytelnika na łopatki!!! Gwarantuję, że padnie on ze śmiechu!!!

Brygada Brawurowych Kur
Brygada Brawurowych Kur

Bardzo polecam całą serię!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc