PREMIERA – „Smok wawelski”, „Kwiat paproci” A. Frączek; Mamania

PREMIERA – „Smok wawelski”, „Kwiat paproci” A. Frączek; Mamania

LEGENDY POLSKIE

Agnieszka Frączek, jak nikt inny, potrafi wierszem przekazać prawdy, które chcemy zasiać w sercach naszych dzieci! Kolejne książeczki z cyklu LEGENDY POLSKIE wydane przez Wydawnictwo Mamania mają dziś właśnie swoją PREMIERĘ  i już pojawiają się na półkach w księgarniach! Z pewnością ucieszą one najmłodszych czytelników, ale również i ich rodziców! Autorka bowiem uwolni dzieciaki od trosk, rozśmieszy, zrelaksuje, a do tego również i pięknie zarymuje!!! Zdecydowanie Agnieszka Frączek jest jedną z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych współczesnych poetek, które piszą dla młodszych i nieco starszych dzieci w sposób oryginalny, ale i zabawny! Zarówno z jej książek, jak i od samej Autorki, bije radość i życzliwość, która jest naprawdę głęboka i szczera, a dzieciaki to doskonale wyczuwają!!!

„Kwiat paproci” oraz „Smok Wawelski” z ilustracjami Magdaleny Jakubowskiej, pisane właśnie wierszem przez Agnieszkę Frączek,  to kolejne po „Syrenka warszawska”, „Bałtycka flądra”, „Poznańskie koziołki” i „Toruńskie piernikipropozycje dla dzieci, które umilą słoneczne popołudnia! Wydane, tak jak ich poprzedniczki, jako kartonowe, solidne książeczki, z pewnością posłużą czytelnikom przez długi czas! Są to bowiem publikacje, które można czytać wspólnie i ostatecznie recytować wiersze z pamięci przez całe dzieciństwo naszych pociech!!!

„Kwiat paproci”

„Kwiat paproci” to znana legenda, której autorka  dodała nieco „lekkiego powiewu świeżości”! Tekst uatrakcyjniają przepiękne ilustracje Magdaleny Jakubowskiej, która wraz z Agnieszka Frączek prowadzi młodego czytelnika do pięknego, magicznego lasu, w którym dzieją się różne cuda! Wszyscy pragną znaleźć kwiat paproci, który rozkwita tylko raz w roku, w Noc Sobótki! Wśród śmiałków są rycerze, a nawet i mędrzec. Znaleźć można tam również detektywa i czarodzieja… Czy jednak któryś ze wspomnianych śmiałków trafi na ten magiczny kwiat??? Znajdzie go ktoś zupełnie przypadkowy i niepozorny… Ktoś kto ma piękne serce i całkiem sprytny rozum!!!

Agnieszka Frączek poprzez swoją wierszowaną historię „Kwiat paproci” pokazuje młodemu czytelnikowi, że bogactwa nie są najważniejsze, kiedy tak naprawdę nie ma się z kim dzielić radością! Są to prawdy ponadczasowe, uniwersalne, a dzieci chętnie przyjmują takie złote myśli.

„Smok wawelski”

Legenda o smoku wawelskim znany jest chyba każdemu maluchowi. Sam smok może budzić prawdziwy lęk u  najmłodszych dzieci… Jednak absolutnie strachu nie wzbudza smok wawelski, o którym pisze Agnieszka Frączek i którego pięknie ilustruje Magdalena Jakubowska! Smok wawelski w wydaniu poetki i ilustratorki jest przesympatyczny, uwielbia psocić, jeździ na hulajnodze, kocha zimową porą zakładać beret i zajada się babcinymi konfiturami! Czy można się bać takiego smoka!???  Jestem pewna, że „Smok wawelski” znajdzie swoich najwierniejszych fanów wśród najmłodszych czytelników!!!! Frączek odczarowuje złego smoka, serwuje za to dzieciom zabawę, do tego rozśmiesza i z humorem rymuje kolejne zwrotki tekstu!!!

Czar legend działa na każdego! Na małego i dużego! A te legendy, które na nowo przedstawia dzieciom Agnieszka Frączek mają swój oryginalny styl! Zapraszają do świata sprzed lat, ale jednocześnie są obecne w świecie dzieci, które poznają dopiero najbliższe otoczenie! Poetka wraz z ilustratorką wspaniale uchyla rąbka pewnej tajemnicy z przeszłości i łagodnie uczy dziecko, co w życiu ważne!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc