Komedia kryminalna – „Mama w occie. Zabójcze pierogi” M.Przewoźniak; Wilga

Komedia kryminalna – „Mama w occie. Zabójcze pierogi” M.Przewoźniak; Wilga

Autor: Marcin Przewoźniak

Liczba stron: 208

Wydawnictwo: Wilga

Data premiery: 19.05.2021

„Mama w occie. Zabójcze pierogi”

Ta książka to świetny sposób na nudę! Akcja nie zwalnia nawet przez chwilę i trzyma czytelnika w napięciu do końca! Świetna fabuła, genialnie dobrani bohaterowie i przede wszystkim inteligentny humor, to chyba sekret autora na bestseller! Marcin Przewoźniak ma już na koncie całkiem sporo publikacji, tym razem sprawdził się doskonale w komedii kryminalnej dla młodych czytelników! „Mama w occie. Zabójcze pierogi” to świetna, dowcipna powieść, która właśnie niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga! Skierowana jest do czytelnika w wieku  około 9 lat i więcej, i jestem pewna, że wciągnie go od pierwszej strony!

Esti

Estera Przymięs, prawie 14 letnia dziewczyna jest córką znanej prezenterki telewizyjnej, która prowadzi program kulinarny! Mama nie ma zbyt wiele czasu na wspólne chwile z Esterą i zdecydowanie unieszczęśliwia to jej córkę, która zatraca się w internecie i marzy o pysznościach, gotowanych przez jej mamę na wizji! Jednak pewnego dnia życie Katriny Vege się zmienia! Będzie musiała  prowadzić swoje programy w plenerze, a do tego odcinki kręcone będą w weekendy!!! Nadarza się więc okazja, by Esti nie tylko zaczęła podróżować, ale przede wszystkim spędzać czas ze swoją matką! Nikt nie spodziewa się jednak, że pierwszy odcinek „Świat kontra schab” przyniesie tyle emocji!!! Lokalny Przewodniczący Stowarzyszenia KiT z Supraśla na Podlasiu, dławi się pierścieniem, który znalazł się w kartaczu (nie mylić z pierogiem 😉 ), a pierścień właśnie został skradziony z klasztoru wraz z pozostałymi skarbami… Estera z mamą, szefową Sznurówką i  członkami ekipy prawie lądują w areszcie, a na horyzoncie pojawia się przystojny Złotko… Dodatkowego bałaganu narobią natomiast pewne pierogi…

Małe dochodzenie Estery okaże się dla czytelnika genialną rozrywką!!! Autor zadbał bowiem o każdy szczegół, dopracował każdy  detal tak pieczołowicie, że wszystkie nawet te najdrobniejsze „puzzle”, trafiają na swoje miejsce w idealnym momencie powieści!

Świetna, pełna humoru powieść

Marcin Przewoźniak pisze genialnie, książka jest niezwykle płynna, jeśli chodzi o rytm czytania! Nie ma w niej „trudnych momentów”, które czasem zdarzają się u niektórych autorów. Jak wspomniałam również dowcip okazuje się jednym z istotnych elementów „Mama w occie. Zabójcze pierogi”. Autor potrafi nie tylko rozśmieszyć (doskonale dozuje humor), ale ogólnie genialnie prowadzi samą akcję! Barwni bohaterowie (niektórzy całkiem dobrze posługujący się kamuflażem), to również wielki plus tej powieści!

Ciekawie zbudowana fabuła sprawia, że jesteśmy ciekawi dalszych wydarzeń, chcemy sprawdzić, czy nasze podejrzenia są właściwie! I tak właśnie powinna oddziaływać na czytelnika książka! Akcja, umiejscowiona we współczesnym miasteczku (jakich przecież wiele w Polsce) sprawia, że wyobraźnia młodego człowieka pracuje na zwiększonych obrotach!  Ilustracje Agaty Kopff również oddziałują na odbiorcę! Sprawiają, że zdecydowanie książka nabiera oryginalnego wyrazu!

Zdecydowanie godna polecenia pozycja, która umili jeden wieczór! Dlaczego tylko jeden??? Ponieważ nie sposób się od niej oderwać i łatwo ją po prostu „połknąć”!!! Jestem pewna, że ubawi  czytelnika doskonale!!!

Polecam wszystkim, którzy lubią się śmiać i rozwiązywać kryminalne zagadki! Z niecierpliwością czekam na kolejne części!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc