TATA – „Tata małej białej rybki” G. Genechten; Mamania

TATA – „Tata małej białej rybki” G. Genechten; Mamania

BIAŁA RYBKA

Biała rybka, to bohaterka serii książek wydanych przez Wydawnictwo Mamania, zilustrowanych i napisanych przez Guido van Genechtena. Seria skierowana jest do najmłodszych czytelników, którzy poznają świat i niekoniecznie posługują się już mową! „Mała biała rybka”, „Mała biała rybka ma wielu przyjaciół”, „Co umie mała biała rybka?”, „Mała biała rybka liczy do 11” oraz „Mała biała rybka ma urodziny” to kolejne w cyklu kartonowe książeczki, które nie tylko bazują na kontrastowych ilustracjach (czerń jest tłem dla kolorowych wodnych stworzeń), ale również poprzez tekst proponują młodemu czytelnikowi zabawę i naukę!

ZABAWA I NAUKA

„Tata małej białej rybki” to genialny prezent dla dziecka właśnie dla tatusia! O czym opowiada??? Mała biała rybka spotyka na swojej wodnej drodze przyjaciół. Wśród nich są: ośmiornica, żółw, złota rybka, ale nawet krab! Przyjaciele nie są jednak sami, u boku mają swoich tatusiów! Przepływając obok białej rybki koniecznie chcą się pochwalić nimi! Jeden jest silny, jeszcze kolejny ma najwięcej muszelek, inny jest bardzo zabawny! Mała biała rybki wzdycha za każdym razem z podziwem! A na koniec sama dumnie oznajmia, że jej tatuś jest „po prostu kochany”, do tego bawi się z nią i czyta jej książeczki! Wtedy wzdychają z podziwem wszyscy spotkani bohaterowie!!!

Książeczka jest naprawdę przyjemna w lekturze. Można ją czytać po kilka razy, wspólnie powtarzając tekst.  Świetnym pomysłem będzie również pytanie dziecka, czy pamięta, który przyjaciel pojawi się ze swoim tatusiem na kolejnej stronie! Mały czytelnik poznaje więc w ten sposób nie tylko wodne zwierzęta, ale również uczy się komplementować innych, chwalić ich, ale i samemu być dumnym!

Bardzo polecam dla najmłodszych czytelników!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc